İstanbul’da yetişen meyve ağaçları

İstanbul’da yetişen meyve ağacı çeşitleri

İstanbul sınırları içinde yetişecek ve yetişmekte olan çok fazla meyve ağaçları mevcuttur. İstanbul’da meyve veren ağaç çeşitleri ve dağılımı hakkında çeşitli bilgiler vermek istiyoruz. İstanbul’un özellikle kıyı ve köylerinde hemen hemen her türlü meyce ağacı yetişebilmektedir. İstanbul’da yetişen en iyi meyve ağaçları ile ilgili aşağıda defaylı bilgi verilecektir. İstanbul’da yetişen meyve ağaçları ve isimleri

İstanbul içinde yetişen meyve ağacı türleri

istanbulda yetişen incir ağaçları

İncir Ağacı, İstanbul’da özellikle trafikten uzak bölgelerde ormana yakın yerlerde veya köylerde yetişen çok türlü incir ağaçları bulunmaktadır. İncir ağaçlarının meyvelerinden yiyebilmek için trafik ve oto yollardan uzak olmasında büyük yarar vardır. İstanbul’da incir yetişmektedir. Resimde görülen incir Karadeniz yöresinde Patlıcan inciri olarak bilinmektedir. Bunun yanında Ham incir diye bilinen başka incir türleride vardır.

İstanbul şeftalisi

Şeftali Ağacı, Şeftali İstanbul’da kıyı bölgelerinde veya özel bağ ve bahçelerde olmaktadır. İyi bakım yapıldığı taktirde meyvesi oldukça lezzetli olacaktır. Doğal olarak şeftali yetiştirme için dikeceğiniz ağacı iyi seömeniz gerekmektedir. İstanbul’da şeftali yetişmektedir.

istanbulda ayva ağacı

Ayva Ağacı, Özelikle Şile, Çatalca, Silivri, Büyükçekmece ağırlıklıolmak üzere İstanbul’un bütün bölgelerinde Ayva ağacı yetişmektedir. Her ortamda yetişebilen ayva ağaçları İstanbul’da da yetişen bir meyve ağacı türüdür.

İstanbul'da nar ağacı

Nar Ağacı, İstanbul’da nadir yetişen türlerdendir. Bakımı iyi yapıldığı zaman İstanbul’da her yerde yetişebilmektedir. Meyvesinden yararlanmak için yol kenarlarından uzak yerlerde yetiştirilmesinde fayda vardır. Bahçelerde iyi yetişmektedir.

istanbulda yetişen elma ağacı

Elma Ağacı, Hemen hemen bütün elma ağaçları İstanbul içinde yetişmektedir. Beykoz, Çatalca, Silivri, Büyükçekmece, Pendik, Tuzla yeşil alanı bol olan İstanbul’un her ilçesinde yetişmektedir. Elma ağaçlarının çok çeşitli türleri vardır.

İstanbul’da yetişen meyve ağaçları budama, Meyve ağaçlarının budama işlerini yaptırmak için bizi arayabilirsiniz. Meyve ağacı budama hususunda sizlere deneyimli ekiplerle hizmet vermekteyiz. İstanbul meyve ağaçları budama.