Bahçe düzenleme

Bahçe Düzenleme Şekilleri

Bahçe düzenlemesi, bahçe düzenleme yapanlar, bahçe düzenleme şekilleri, bahçe düzenleme örnekleri, bahçe düzenleme fiyatları, köy evi bahçe düzenleme, kiremitle bahçe düzenleme, doğal taşlarla bahçe düzenlemesi, İstanbul bahçe düzenleme, Bahçe peyzaj düzenleme

İstanbul Bahçe Düzenleme

İstanbul’da atıl bahçelerinizi, evinizin önünü veya küçük bir alanın görsel açıdan iyi görülmesi ve değişiklik yapmak için sizlere hizmet vermekteyiz. Villa bahçe düzenleme, site alanları bahçe park düzenleme, okul veya özel mülklerinizin bahçelerine peyzaj uygulaması yapılmaktadır. Bahçe uygulama ve Peyzaj düzenleme için bizi arayabilirsiniz.

Bahçe Düzenlemede Arazi Biçimleri

Peyzaj tasarımı yapılacağı zaman özellikle engebeli araziler söz konusu olduğunda arazi durumları peyzaj tasarımında en çok öne çıkan faktördür. Peyzaj tasarımına yön veren ana faktör olmaktadırlar. Peyzaj tasarımcısı mevcut araziyi belli bir sınırlar dahilinde değiştirerek farklı düzenlemeler meydana getirebilir. Fakat bu yapılacak olan müdahalenin belli bir ölçüde olması gereklidir. Arazinin doğal yapısını bozmadan düzenleme yapılmalıdır. Bundan farklı şekilde yapılacak olan işlemler arazinin doğal yapısını ve görüntüsünün yok olmasına sebep olabilir. Doğal ya da düzenlenmiş olan arazi biçimleri çok farklı amaçlarla kullanılmaya uygundur.

Bahçe düzenleme örnekleri

Örnek vermek gerekir ise arazi seviye farkları dolaşım türlerini veya arazi kullanımlarını ayırabilir. Arazide bulunan küçük bir hendek görüş ve etki alanını etkilemeden fiziksel bir engel sağlayabilir. Arazinin içerisinde bulunan tepe rüzgar açısından korunma işine yarayabilir.

1 Comment

  1. Deva

    Kış bahçesi istiyorum yapar mısınız?

Leave A Comment