Çim Biçme

Çim Biçme İstanbul

İstanbul’da çim biçme için bizi arayabilirsiniz. Resmi bir firma ile çim biçme ve çim kesme hizmeti alabilirsiniz. İstanbul’da Çim nasıl biçilir? Çim kesme yapılırken nelere dikkat edilir? İstanbul’da çim biçme fiyatları nedir? Çim biçme ve çim ekme ile ilgili en doğru ve takip edilecek hususlar burada yer alacaktır. İstanbul geneli bahçe, park veya yeşil alanlarda çim biçme işleriniz yapılmaktadır. Çim biçme işi için bizi aramanız yeterli, zamanında, doğru ve bilinçli çim kesme için bizi arayınız.

Çim biçimi ve bahçe düzenleme hizmetler, toprak doldurma, çim ekimi, peyzaj düzenleme hizmetlerimiz mevcuttur. Çim biçme makinesini profesyonel bir şekilde kullanabilen, bütün çimleri aynı boyutlarda biçebilen deneyimli ekipler ile çim biçme alanında hizmet verilir. Çim Biçimi ve Yabani Ot Biçimi  alanında sizlere iyi bir hizmet sunmaktayız. İstanbul geneli çim biçme hizmeti verilmektedir.

Çim biçme nasıl yapılır?

Çim alanda bitki boyu 6-8 cm olduktan sonra ilk biçimde bu yüksekliğin yarıya indirilmesi gerekir. Daha sonraki biçimlerde 3-3,5 cm’den biçilebilir. Çim Biçme makinesinin bıçakları daima keskin tutulmalıdır. Keskin olmayan bıçakla biçilen çim zarar görür, hastalıklara karşı direncini kaybeder. Aşırı sıcaklarda çimin sağlıklı kalabilmesi için çim normalden biraz daha yüksekten biçilmelidir.

ÇİM EKİMİ >>

Çim Biçme Firması İstanbul

Tunahun Peyzaj olarak çimlerinizi biçiyoruz. Çim tohumu tek çeşit veya 3’lü 4’lü 7’li karışım gibi farklı özelliklere sahip tohumlardan meydana gelen karışımlar halinde satılır. Bu karışımlar hazır alınabileceği gibi bahçe şartlarına uygun olarak uzman biri tarafından hazırlanabilir. Tohum satın almadan önce bahçe toprağının cinsi tesbit edilmelidir. İklim şartları önemlidir. Mesela suyun yeterli olmadığı yerde az su isteyen bir çim ekilir. Ancak iklim yeterince sıcak değilse bu çimler kışın sararır ve kötü gürünür. Bahçede yoğun bir kullanım varsa mutlaka basılmaya ve çiğnenmeye elverişli karışımlar kullanılmalıdır.

Bahçe Çimleri Biçme

Bahçede hem gölge, hem de sürekli güneş gören bölgeler olabilir. Bu durumda birkaç farklı karışım gerekebilir. Bütün çeşitleri ve çeşitlerin oluşturduğu karışımların ekim zamanları değişmektedir. Son baharda ekimi yapılan sıcak iklim çimi tam kök oluşturmadan dormancy (uyku hali) girmesi ile atılan tohumların büyük bir kısmı ölür. Serin iklim çim çeşitleri içinde geç ilkbaharda ekilmesi ile bitki kök oluşumu sağlanmadan aşırı sıcaklarda ölür. Ekim zamanlarının çeşitleri göre seçilmesi gerekmektedir.

Çim nasıl biçilmelidir? Çim biçme yapılırken dikkat edilecek hususlar nelerdir, çim biçme ne kadar yapılır? Çim biçme ve çim ekme ile ilgili işlerinizi yapıyor

Çim biçme

İstanbul çim biçme, Çim biçme fiyatlar, göktürk çim biçme, ataşehir çim biçme, adalar çim biçme, sarıyer çim biçme, şile çim biçme, beylikdüzü çim biçme, bahçeşehir çim biçme, büyükçekmece çim biçme, şişli çim biçme, tuzla çim biçme, ataköy çim biçme, frolya çim biçme, bakırköy çim biçme, üsküdar çim biçme, kartal çim biçme, pendik çim biçme, tuzla çim biçme, beyoğlu çim biçme, bahçelievler çim biçme, ağva çim biçme

1 Comment

  1. Suzan

    Arazinin engebeli olması fiyatı etkler mi?

Leave A Comment