İstanbul Ağaç Budama Şirketleri

Ağaç Budama ağaç kesimi şirketleri genellikle peyzaj firmaları olarak bilinir. Bünyemizde bulunan belgeli ağaç budama ustaları ile deneyimli personeller aracılığı ile budama hizmeti alabilirsiniz. İstanbul ağaç budama ve ağaç kesimi hizmeti veren bir peyzaj şirketimiz vardır. 🌲 (Ağaç) budama ve ağaç bakımı için peyzaj şirketimiz Tunahun sizlere çözümler sunacaktır. Fiyat almak için bizi arayarak iletişim kurmanız yeterlidir.

İstanbul’da ağaç budama şirketleri Tunahun Peyzaj güvencesi ile hizmet alın. Ağaç budama işlerinizi firma olarak yapmaktayız. Ağaç budama belirli bir meslek grubuna girmektedir. Ağaç budayacak kişinin budama işinden anlaması ve eğitimli olması gerekmektedir. Budama işleriniz yapılmaktadır. Ağaç budamalarında budamaların önceliği güvenlik, bitkinin sağlığı ve estetiği olmalıdır.

Ağaç dikeceğiniz zaman yer seçimine dikkat edilmelidir. Budama işleminin yapılacağı ağaçlarda böcek ve mantar enfeksiyon riskinin oluşacağı durumlarda budanma işlemi yapılmamalıdır. Örnek vermek gerekir ise meşe zararlısı tespit edilen yerlerde meşeler bahar ve erken yazda budanmamalı latent döneminde budama işlemi yapılmalıdır.

İstanbul budama yapan şirketler

Tepe tacı inceltme işlemi ağaç tepeden tırnağa budandıktan sonra oluşturacağı şekil göz önümde bulundurulmalıdır. Bu şekilli ve güçlü bağlantı t-yapan dallar istenilen yapı formlarıdır. V şeklinde bağlanan ve içsel kabuk içeren dallar uzaklaştırılmalıdır. İdeal olan genç ağaçlarda yanal dalların direk ana eksenden çıkıyor olmalarıdır. Yapısal olarak çatallı çoklu gövde oluşumu budama işlemi ile engellenmelidir. Birbiri ile çarpık karışık gelişen ve büyüyen dalların hepsi ağacın gövdesinden uzaklaştırılmalıdır.

Ağaç Budama Şitketleri

Yan dal kalınlığının lider dal kalınlığının 1/3’ünden fazla olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde yan dal ana dalla mücadeleye girerek çok gövdelik oluşuma sebep olur. Ağaç budama yapan şirket Ağaç budama işleminde tek seferde ağacın yeşil alanlarının 1/3’ünden fazlası budanmamalıdır. Eğer çok gerekiyor ise ağacın gelişiminin güçlü olduğu yıllarda yapılmalıdır. Tepe tacı yükseltme işlemlerinde ağacın en az toplam boyunun 2/3’ü tepe tacı olarak bırakılmalıdır. Budama işleminde alt dalların aşırı derecede budanması ağaç gövdesinin gelişme durumunu yavaşlatır. Kök sürgünü ve güçlü sürgünler uzaklaştırılmalıdır. Tepe tacı küçültme işlemlerinde küçültme budamaları gerekli ise yapılmalıdır. Küçültme budamaları ana gövdenin en az 1/3’ü kalınlığında olan yan dallarda yapılmalıdır. Budama şirketi Budama işleminde eğer bir dalın yeşil kısımlarının yarısından fazlasının budanması gerekiyor ise bu dalın tamamının kesilmesi gerekmektedir.

Ağaç budama şirketi İstanbul

Ağaç budama, bitki budama, meyve ağaçları budama işleriniz için sizlere hizmet sunmaktayız. Budanacak ağaç durumuna göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Ağaç budama fiyatları hakkında bilgi almak için bizi aramanız yeterlidir. İstanbul geneli ağaç budama. Ağaç budama işleriniz uygun fiyatlara yapılmaktadır.