Ağaç kesimi yapan firmalar

tunahun 

Profesyonel ağaç kesimi

Çeşitli sebepler kesmek zorunda kalınacak olan ağaçlarınızı Tunahun Peyzaj olarak kesmekteyiz. Ağaç kesme işinde uzman, tecrübeli ağaç kesme ekiplerimiz ile ağaçlar kesinlir ve doğranır. Ağaç kesme işi yaparken bütün güvenlik önlemlerini alıyoruz. Firmamız elemanlarından oluşan ağaç kesme ekibimi ile ağaçlarınız düzgün bir şekilde kesilmektedir. Ağaç kesimi için her türlü tedbirler alınara gerekli görülürse sepetli vinç kurlumu yaparak ağaç kesme hizmeti sunulur. İstanbul ağaç kesimi için size ücretsiz bilgi verilmektedir. Bizi arayarak detaylı bilgi ve çözüm önerileri alabilirsiniz.

Ağaç Kesme

Ağaç Kesimi Yapma

Büyükşehirlerde kendi arazinizde bile olsa büyükağaçların kesilmesi yerel belediyelerin veya ilgili kurumların iznine tabidir. Eğer ağaçların devrilme veya etrafa zarar verme gibi bir durumu var ise bu tür ağaçların kesilmesine izin verilmektedir. Ağaç kesme izni alarak ağaçlarınızı kesmekteyiz. İstanbul’da ağaç kesimi alanında size hizmet sunmaktayız. Tarihi ağaçlar dışında bütün ağaçları kesme işlerinizi yapmaktayız. Hassas davrandığımız nokta ise ağaçların kesileceği zaman yetkili resmi kurumların izin vermesi hususudur. Bazı ağaçların kesilmesi için iskele kurulması gerekmektedir. Ağaçların bulunduğu yere göre iskele kurarak ağaç kesme işleriniz yapılmaktadır. Binaların içlerine yakın duurmda olan ağaçlar iskele kurularak kesilmektedir. Riskli olan ağaç kesme işlerinden en iyi önlem ve kesme yöntemi ne ise o denenmektedir.

Ağaç Kesme Neden Yapılır?

Büyükşehirlerde bulunan ağaçları kesmek için bir sebep olması gerekmektedir. Ağaçların kesilmesinden ise budama işe yarayacaksa budama tercişh edilmelidir. Ağacın kesilebilmesi için bazı sebepler şunlardır.

  • Ağaç çevreye zarar veriyorsa
  • Ağaç çürümüş
  • Ağaç devrilme tehlikesi
  • Ağacın yerine bina yapılacaksa
  • Ağacın yerinden yol geçecekse
  • Ağaç Hastalıkları varsa

İzinsiz bir şekilde tarihi ağaçları veya büyük ağaçları kesenlere Orman Genel Müdürlüğünün 6831 sayılı kanunu gereği para cezası ve hapis cezası verilmektedir.

Bahçede Ağaç Kesimi

Ev önlerinde veya sitelerin içinde bulunan bahçe ağaçlarının bazı sebeplerle kesilmesi gerekmektedir. Bu tür durumlarda ağaçlarınızı kesmekteyiz. Ağaçların kesilmesi belirli izinlere tabi olmaktadır. Bahçede ağaç kesme, sitede ağaç kesme, apartman önünde ağaç kesme işleriniz için size hizmet ve çözümler sunmaktayız. Apartman bahçesindeki ağaçların budanması ve kesimi için sizlere profesyonel hizmet verilmektedir.

İstanbul ve 39 ilçesinde her tür (meyve veren, meyve mermeyen) ağaç çeşitlerinin kesimi yapılmatadır. İyi bir kesim hizmeti almak için resmi ve iş güvenlik önlemleri alan firmalarla çalışmanızı tavsiye etmekteyiz.

Recommended Posts

Kayın ağacı resimleri, Kayın ağacı özellikleri

Kayın ağacı nerelerde yetişmektedir? Kayın ağacı mobilya sektöründe, parke sektöründe ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Ormanlarımızı koruyalım. Gelecek nesillere iyi bir orman ve gür ağaçlar bırakalım. Kayın ağacı, kayıngiller (Fagaceae) familyasından, Fagus cinsine ait, geniş yapraklı ve çoğunlukla büyük boyutlarda olan bir ağaç türüdür. Kayın ağacı, genellikle dikine büyüyen bir gövdeye ve düzgün, düz dallara sahiptir. Yaprakları, […]

tunahun 

Servi Ağacı nerelerde yetişir?

Servi Ağacı hakkında bilgi, Her dem yeşil ağaç veya çalı formunda bulunan servilerin 20 türü ve bu türlerin çeşitli taksonları vardır. Uygun iklim koşullarının bulunduğu yerlerde rutubetli saf kum topraklardan, hafif ve ya ağır balçık veya kurak, kireçli topraklara kadar değişik özellikte ki topraklarda yetişebilir.Tüm serviler park, bahçe, koruyucu şerit ve canlı çit ağaçları olarak […]

tunahun 

Gövdesiz bitkiler nelerdir?

Gövdesiz diye adlandırılan bitki türleri mevcuttur. Gövdesiz bitkileri 5 bölüme ayırabiliriz. Genel olarak yabancı litaratürde Thallophyta olarak bilinir. GÖVDESİZ BİTKİLERİN İSİMLERİ (Thallophyta) Gövdesiz bitkiler, toprak seviyesine yakın bir şekilde gelişen veya hiç gövde olmayan bitkilerdir. Bu bitkiler genellikle rozet şeklindeki yaprakları ile dikkat çekerler. İşte gövdesiz bitkilere örnekler: Bu bitkiler, gövdesiz olmalarına rağmen genellikle özel […]

tunahun 

Leave A Comment