Palmiye ağacı budaması nasıl yapılır?

tunahun 

Palmiye Ağaç Budama Zamanı

Palmiye ağaçlarının budanması son derece faydalıdır. Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık aylarında budama yapılabilir. Bu budama zamanı tabiki ağaçların durumuna göre değişmektedir. Kış ortası don tehlikesi gibi durumlarda bu ağaç budanması tavsiye edilmez. En doğru budama zamanı ise sonbahar ve Kış ayından öncedir. Palmiye ağacının sağlıklı bir gelişme göstermesi için oldukça önemlidir. Palmiye ağaçları budaması gerçekten deneyim isteyen bir iştir.

palmiye ağacı budama

Palmiye Ağacı Budama

Firmamız bünyesinde bulunan personeller tarafından palmiye ağaçları profesyonel bir şekilde budanır. Palmiye ağaçları budama yapılırken maske takmak ve güvenlik önlemlerini almak çok önemlidir. Ağaç motoru ile budama yapılırken sürekli kum çıkmaktadır. Buda gözü ve ağzı maske ile kapatmadan kesinlikle yapılmaktadır. Palmiye ağacı özellikle büyük şehirlerde sahil şehirleri başta olmak üzere son derece yaygınıdr. Palmiye ağacı budama hizmeti Bu ağaçların gerekli zamanlarda budanması ve bakımının yapılması önemlidir. Palmiyegiller ailesinden olan palmiye ağaç çeşitlerini budamaktayız.

Palmiye Ağacı budama faydaları

Palmiye ağaçları nasıl budanır

Palmiye ağacı görüntü olarak dikkat çeken bir süslü bitkidir. Palmiye ağaçları bakımlarının düzenli olarak yapılması ve budama gerekli ise budama yaptırılması gelişmesi için çok faydalı olacaktır. Türkiye’de kıyı kesimlerde daha fazla görülen palmiye ağaçları görsel açıdan güzel bir görünüm sağlanması için dikilmektedir. En güzel palmiye ağaçları en yi bakılandır. Palmiye budama alanında Tunahun Peyzaj olarak size en iyi hizmeti sunmaktayız. Palmiye ağacı sıcak ve nemli havalarda iyi yetişir çok fazla su ister. Palmiye ağacı budanırken ağacın tohumlarına zarar vermeden ve sürgün bölgelerine dikkat ederek budamak doğru bir yöntem olacaktır. Palmiye ağaçlarının düzenli bir şekilde budanması ve bakımları için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Palmiye ağaç budama için size deneyimli ekiplerimiz ile hizmet vermekteyiz. Türkiye’de palmiye ağacı budama ve çözüm önerileri için size en iyi hizmetleri sunmaktayız.

Palmiye Ağacı Kesme

Herhangi bir taşınma ve diğer başka sebeplerden ötürü palmiye ağacını kesme veya başka bir yere taşımak için size çözümler önermekteyiz. Alanında uzman personel ve yılların birkimi ile ağaçlar hakkında sizlere en doğğru bilgi ve deneyimler aktarılmaktadır. Palmiye ağaçlarının kesilmesi ve taşunması için bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Palmiye ağacı taşıma yani yer değişkliği için size destek vermekteyiz.

Palmiye Budama Servisi

İstanbul Palmiye Budama, İzmir Palmiye Budama, Antalya Palmiye Budama işleriniz için size hizmet vermekteyiz. Palmiye ağacı budama desteği için 7/24 hizmet sunulmaktadır. Palmiyeların budanması ve bakımları için Tunahun Peyzaj olarak size destek vermekteyiz.

Recommended Posts

Karaçam Ağacı

Karaçam Ağacı özellikleri; Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde görülür. Coğrafi olarak geniş ya yılışa sahip çam türü olan karaçam ülkemizde 400-2100 m yükseltiler de yer alır. Yaşlı gövdesi derin çatlaklı, kalın ve boz renkli kabuk ları var dır. 40 m ka dar boy, 1 m den çok çap yapabilen silindir biçiminde düzgün gövdeye sahiptir. Tepe […]

tunahun 

Ardıç Ağacı Nerelerde Yetişir?

Türkiye’de ardıç ağacı (Juniperus spp.), çeşitli türleriyle yaygın olarak bulunan bir ağaç türüdür. Ardıçlar, kozalaklı bitkiler grubuna aittir ve çoğu türü iğne benzeri yapraklara sahiptir. Genellikle dağlık bölgelerde, kıyı bölgelerde ve step alanlarında yetişirler. Ardıçlar, doğal olarak bulunan ekosistemlerin yanı sıra peyzajda ve rekreasyon alanlarında da kullanılır. Ardıç Ağacı Ülkemizde bulunan Ardıçlar botanik özelliklerine göre […]

tunahun 

Doğu Ladini

Ladin ağacı özellikleri, Doğu ladini Kafkasya’da ve Türkiye’de bulunur. Ülkemiz deki yayılışının batı sınırı Ordu’da Melet ırmağının doğu sun dan başlar ve doğuya doğru Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin mıntıkalarını içine alır. Yer yer tek ya da bir kaç ağaçlık kümeler halinde deniz kıyısına kadar inmekte ise de deniz yüzeyinden 1000 m yükseklikten sonra geniş […]

tunahun 

3 thoughts on “Palmiye ağacı budaması nasıl yapılır?

 1. Hasbal

  İstanbul’da Palmiye ağacımız var 4 tane. Palmiye budama fiyatlarınız ne kadardır.

  1. Sami güven

   Selamlar bir adet palmiye ağacım var nasıl budanır kim budar bilmiyorum yerim ıstanbul şile yardımcı olursanız sevinirim .

 2. İsa

  Palmiye ağacı budama hizmeti için gelen ekiplerinizi tebrik ederim. Başarılı bir çalışma oldu.

Leave A Comment