Yapay şelale yapımı

tunahun 

Yapay Şelale Nasıl Yapılır?

Alanında uzman niteliklere sahip ekiplerimiz istedğiniz tarzda şelale yapımı için sizlere hizmet vermektedir. Dış mekan yuvarlak yapay şelaleler için su sıçramasını önler sıçrayan su damlacıklarının sizi rahatlatıcı bir ses çıkarmasına sebep olur. Bu tür yapay şelalelelerde led lambalar kullanılır. Bahçenize doğal görünümlü bir yapay şelale yapmak gibi bir düşünveniz var ise doğal taşlardan oluşturulmuş şelale modellerini tercih etmeniz gerekir.

Yapay Şelalenin Olumlu Etkileri

şelale yapımı istanbul

Büyükşehirlerde kentleşme fazla olunca doğal görüntülerde yok olmaktadır. Aslında yapayda olsa şelale sistemlerinin olduğu bir iş yerinde veya parkta daha fazla yoğunluk ve oraya ilgi artmaktadır. Yapay olduğunu bilseniz bile bazen kendinizi o doğallığın içinde kaybedebiliyorsunuz. Şelale sistemleri günümüz şehirlerinin mimarisinde hasseten özel alanlarda gerekli kabulü görmüş bir düzenlemedir. Doğal şelale sistemlerinin etrafa yaydığı görselliği ve bununla birlikte su sesinin serinletici özelliğini hissettiren şelale sistemleri kişilerin veya kurumların isteğine göre doğal taşlardan, yapay kayalardan, falez taşı gibi diğer motifli taşlardan yapılarak güzel görünümler sağlanmaktadır. Yapay şelalerde tercihlere göre haznede su köpükleri ve jetleri ile sisteme desteklenerek güzel görüntüler ortaya çıkarılmaktadır. Yapay şelalede su sirkülasyonu nasıl olur? yatay milli özel dalgıç pompalar vasıtasıyla haznedeki su yukarı taşınır ve dökülen su tekrar sirkülasyon yapılarak devamlılık sağlanır.

Yapay Şelalelerin Kullanım Alanları

 • Bahçe
 • Balkon
 • Bar
 • Cafe
 • Çatı katı
 • Fabrika dinlenme alanları
 • Hol
 • Merdiven boşlukları
 • Meydan
 • Otel
 • Park
 • Restaurant
 • Salon
 • Sitelerde
 • Teras katlar vb

Dış Mekanda Şelaleler: Parklar, refüjler, kafeler, restaurantlar, oteller, iş merkezleri, villalar, siteler, bahçeler, giriş ve teraslardır.

İç Mekanda Şelaleler: Atrium, merdiven altı boşluklarında ve binanın kullanım özelliklerine bağlı uygun mekanlarda kullanılabilir.

Şelale suyunun berrak ve hijyenik olabilmesi için yüzme havuzu filtrasyon sistemleri kullanılır. Yapay şelalelerde güvenlik tedbirleri açısında Sistem çalışırken, herhangi bir kaçak akım meydana geldiğinde otomatik olarak elektriği kesen Kaçak Akım Rölesi kullanılır.

Yapay Şelale Yapan Şirketler

İstanbul içinde veya İstanbul dışında yapay şelale hizmetleri için bizi arayabilirsiniz. Tunahun peyzaj olarak yapay şelale hizmetleri sunmaktayız. Yapay şelale yaptırmak ve fiyat teklifi almak için bizi aramanız yeterlidir. Yapay şelaleler En iyi malzemeler ile yapılarak birinci sınıf hizmetler sunmaktayız. Yapay şelale hakkında bilgi ve dökümanlar için bize ulaşabilirsiniz.

Taştan şelale yapımı

Yapay şelale yapımında kullanılan malzemeler

Köpükten Şelale Yapımı

Yapay şelale örnekleri

Pet şişeden şelale yapımı

Dekoratif Işıklı Su Şelalesi

Duvar Şelalesi modelleri

Dekoratif Şelale

Recommended Posts

Türkiye’de Yetişen Gül Çeşitleri

Türkiye’de yetişen gül çeşitleri nelerdir? Türkiye’de yetişen güller çeşitli alanlarda kullanılır. Gül suyu, gül yağı ve çeşitli kimyasal ürünlerde yan madde olarak oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Türkiye’de yetişen güller Peki Türkiye’de biline gül isimleri nelerdir size bu konuda kısa bir bilgi vermeye çalışacağız. Özellikle kırmızı, beyaz ve pembe çeşitleri ile çok güzel kokan gül […]

tunahun 

Ay takvimine göre ağaç budama

Ay takvimine göre ağaç budama, Ay takvimine göre ağaç budama ve ağaç kesme nasıl yapılmalıdır? ay takvimine göre kimler ağaç keser? ay takvimine göre ağaç kesme doğru mu? ay takviminde ağaç budama zamanları? ay takviminde bitki budama, ay takviminde ağaç kesme. Ay takvimine göre budama yapmak eski dönemlerde önemsenen iyi bir gelenek idi. Ay takvimine […]

tunahun 

Üsküdar peyzaj şirketleri

Üsküdar peyzaj, Üsküdar’da peyzaj ve bahçıvanlık ile ilgili sizlere çözüm ortaklığı sunmaktayız. Bahçe tasarımı ve bahçe düzenleme işleriniz için bizi arayabilirsiniz. Üsküdar peyzaj tasarımları deneyimli ekiplerle yapılmaktadır. Üsküdar peyzaj firması, Tunahun olarak sizlere çözüm ortaklığı sunmaktayız. Peyzaj düzenleme de ölçü nasıl olmalıdır; Ölçü algılaması mekanlar arası karşılaştırmaya ve değerlendirmeye bağlı olarak yapılır. İşlem yapılacak olan […]

tunahun 

Leave A Comment