0534 717 34 80

Meyve Ağacı Dalları Budama

Meyve Ağaçları Dalları Budama Yöntemi

Meyve ağaçlarında gerçekleştirilen budama işlemlerinin büyük bir bölümünü özellikle de kış mevsimi budamalarını kesimler oluşturmaktadır. Budama işleminde yapılan kesim noktasında medya getirilen yaranın iyileşmesini ağacın gücü, bakım ve besleme şartları, kesilmiş olan dalın kalınlığı gibi birçok faktör etkiler.

Meyve ağaçlarında gerçekleştirilen budama işlemleri

Budamalarda Dal Yaralanmasına Çözüm

Güçlü bir gelişim gösteren ağaçlar zayıf gelişme gösterenlere göre üzerlerinde bulunan yaraları daha çabuk kapatırlar. Ağaç üzeride oluşan yaralara macun veya diğer dezenfektanlardan biri ile müdahale edilmelidir. İyi bir kesim uygulamış ve çabuk kapanan 5 cm’den ufak olan yaralara macun sürmek gerekmeyebilir.

Ağaç üzerinde kesimden dolayı meydana gelen yaralara sürülecek olan macun şu şekilde hazırlanmalıdır. 200 gr iç yağı eritilir daha sonra 200 gr balmumu, 200 gr reçine ve 100 gr zift eklenir. Hazırlanan karışım ateşten indirilir. 45 dereceye gelinceye kadar içerisine ağır ağır alkol karıştırılır. Hazırlana karışım kabarmaya başladığında alkol ilave etme ve karıştırma işlemine son verilir. Hazırlanan bu macun soğumadan kavanozlara doldurulur. İhtiyaç duyulması halinde bu şekilde kullanmaya hazırlanırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adalar ağaç budamaAdalar ağaç budama

İçindekiler1 Ağaç budama Adalar2 Ağaç Budama Firması Adalar Ağaç budama Adalar Adalar ilçesinde ağaç budama, bitki budama ve düzenleme, bahçe tasarım hizmetleri için bizi arayabilirsiniz. Adalar’da sizlere budama alanında hizmet