0532 665 16 19

Hazır Çim Serme

Hazır Çim Serme Fiyatları

Hazır çim fiyatları metrekare cinsinden hesap edileceği için Çim fiyatı verirken kaç metre kare alanınız olması ve alanın görülmesi gerekmektedir. Çim alanı olarak belirlenen bölgeye hazır çim serileceği zaman belirtmiş olacağımız bu hususlara uyulması gerekmektedir. Hazır çim, serim gerçekleştirilecek olan alanın en geniş köşesinden başlanarak serim işlemi yapılmalıdır. Serimi gerçekleştirilecek olan çim ruloları tıpkı bir halı gibi düzgün bir şekilde ve kesinlikle boşluk bırakılmayacak bir şekilde serilmesi ayrıca köşe kısımlar keskin bir bıçak yardımı ile düzeltilmelidir.

Hazır çim serme teknikleri

  • Rulo çimler çabuk çimlenme gösterirler ve hızlı bir şekilde yapılanırlar. Alanı kısa süre içerisinde kaplar ayrıca yabancı otların gelişip büyümesini de engeller.
  • Çok koyu yeşil renkli, ince ve sık dokuludurlar.
  • Basılmaya ve yıpranmaya karşı mukavemetleri yüksektir.
  • Agresif yapısı ve yıpranmaya karşı mukavemeti yüksek olduğundan dolayı erkene ve basit bir hasat sağlar.
  • Hasar oluşan bölgelerde rizom yenilenmesi yüksektir. Makine kullanımından dolayı meydana gelen yıpranmalara karşı dayanıklıdır.
  • Hazır çimlerde büyüme yavaştır. Az biçe işlemi ister.
  • Kısa gerçekleştirilecek olan çim biçme işlemine çok elverişlidir.
  • Hazır çimlerin hastalıklara karşı mukavemeti yüksektir.
  • Hazır çimlerin kalitesi ve dayanıklılığı yüksektir. Bakım maliyetleri daha düşüş yeşil alanlar oluşturur.
  • Hazır çim rulolarının uç kısımları ve kenarları kaldırılıp sıkıştırıldıktan sonra yere basılmalıdır. Hazır çim rulolarının arasında boşluk olmamalı ve döşenen rulolar üst üste gelmemelidir.
rulo çim hangi ayda yapılır, Hazır Çim Serme, hazır bahçe çimleri

Hazır Çim Uygulaması Yapan Firmalar

Hazır rulo çimin bakım işlemi şu şekilde yapılmalıdır; hazır rulo çimin serilme işlemi gerçekleştirildikten sonra iyice sıkıştırılması veya silidir ile iyice üzerinde geçilmesi gerekmektedir. Hazır rulo çimin ilk serim işlemi gerçekleştirildikten sonra iyi bir şekilde sulanması gerekmektedir. Üstünde gezilmeyecek kadar sulanması gerekir. Bu gerçekleştirilen sulama işlemi ilk çim serme işleminden sonra toprağın oturmasını ve arada hava kalmamasına olanak sağlar.

Hazır Çim Firmaları

Serim işlemi gerçekleştirilmiş olan çimin periyodik bir şekilde sulanması gerekmektedir. Gübreleme ve biçme işlemi de periyodik bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bu belirtmiş olduğumuz işlemleri belirli bir program dahilinde yapmanız durumunda çimleriniz sağlıklı ve uzun ömürlü olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sarıyer Çim Ekimi

İçindekiler1 Sarıyer Çim Ekimi 1.1 Çim alanlarında yabancı otlarla mücadele1.1.1 Çim Ekme Sarıyer Sarıyer Çim Ekimi Sarıyer Çim ekme işlerini için size hizmet sunulmaktadır. Çim ekimi ve çim bakımı ile

Kağıthane Çim Ekimi

İçindekiler1 Kağıthane Çim Ekimi1.1 Çim ekimi yapan firma Kağıthane Kağıthane Çim Ekimi Bölgelere göre çim ekim tarihleri Yurdumuzda bölgelere göre çim ekim tarihleri şu şekildedir. Kuzey bölgesinde nisan, mayıs, eylül

SANCAKTEPE ÇİM EKME

İçindekiler1 Sancaktepe Çim Ekme1.1 Çim ekme hakkında öneriler Sancaktepe Çim Ekme Biçme yöntemi ile mücadele: Bu yabancı otlarla mücadele tekniğinde özellikle uzun boylu çok yıllık yabancı ot türleri çiçek döneminde

Yandex.Metrica