Hazır Çim Serme

Hazır Çim Serme Fiyatları

Hazır çim fiyatları metrekare cinsinden hesap edileceği için Çim fiyatı verirken kaç metre kare alanınız olması ve alanın görülmesi gerekmektedir. Çim alanı olarak belirlenen bölgeye hazır çim serileceği zaman belirtmiş olacağımız bu hususlara uyulması gerekmektedir. Hazır çim, serim gerçekleştirilecek olan alanın en geniş köşesinden başlanarak serim işlemi yapılmalıdır. Serimi gerçekleştirilecek olan çim ruloları tıpkı bir halı gibi düzgün bir şekilde ve kesinlikle boşluk bırakılmayacak bir şekilde serilmesi ayrıca köşe kısımlar keskin bir bıçak yardımı ile düzeltilmelidir.

Hazır çim serme teknikleri

  • Rulo çimler çabuk çimlenme gösterirler ve hızlı bir şekilde yapılanırlar. Alanı kısa süre içerisinde kaplar ayrıca yabancı otların gelişip büyümesini de engeller.
  • Çok koyu yeşil renkli, ince ve sık dokuludurlar.
  • Basılmaya ve yıpranmaya karşı mukavemetleri yüksektir.
  • Agresif yapısı ve yıpranmaya karşı mukavemeti yüksek olduğundan dolayı erkene ve basit bir hasat sağlar.
  • Hasar oluşan bölgelerde rizom yenilenmesi yüksektir. Makine kullanımından dolayı meydana gelen yıpranmalara karşı dayanıklıdır.
  • Hazır çimlerde büyüme yavaştır. Az biçe işlemi ister.
  • Kısa gerçekleştirilecek olan çim biçme işlemine çok elverişlidir.
  • Hazır çimlerin hastalıklara karşı mukavemeti yüksektir.
  • Hazır çimlerin kalitesi ve dayanıklılığı yüksektir. Bakım maliyetleri daha düşüş yeşil alanlar oluşturur.
  • Hazır çim rulolarının uç kısımları ve kenarları kaldırılıp sıkıştırıldıktan sonra yere basılmalıdır. Hazır çim rulolarının arasında boşluk olmamalı ve döşenen rulolar üst üste gelmemelidir.
rulo çim hangi ayda yapılır, Hazır Çim Serme, hazır bahçe çimleri

Hazır Çim Uygulaması Yapan Firmalar

Hazır rulo çimin bakım işlemi şu şekilde yapılmalıdır; hazır rulo çimin serilme işlemi gerçekleştirildikten sonra iyice sıkıştırılması veya silidir ile iyice üzerinde geçilmesi gerekmektedir. Hazır rulo çimin ilk serim işlemi gerçekleştirildikten sonra iyi bir şekilde sulanması gerekmektedir. Üstünde gezilmeyecek kadar sulanması gerekir. Bu gerçekleştirilen sulama işlemi ilk çim serme işleminden sonra toprağın oturmasını ve arada hava kalmamasına olanak sağlar.

Hazır Çim Firmaları

Serim işlemi gerçekleştirilmiş olan çimin periyodik bir şekilde sulanması gerekmektedir. Gübreleme ve biçme işlemi de periyodik bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bu belirtmiş olduğumuz işlemleri belirli bir program dahilinde yapmanız durumunda çimleriniz sağlıklı ve uzun ömürlü olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avcılar Çim EkmeAvcılar Çim Ekme

İçindekiler1 Avcılar Çim Ekme1.1 Çim Nasıl Ekilir Avcılar Avcılar Çim Ekme Çim ekimi yapılmadan önce ilk dikkat edilmesi gereken işlem toprakta bulunan hastalık ve zararlılara dikkat edilmesi ve bunlardan arındırılması

Eyüp Çim EkmeEyüp Çim Ekme

İçindekiler1 Eyüp Çim Ekme1.1 Çim nasıl ekilmelidir?1.1.1 Çim Ekimi Yapanlar Eyüpsultan Eyüp Çim Ekme Gübreleme işlemi yapıldıktan hemen sonra çim alanının sulanması gerekmektedir. Fosforlu gübreler çim bitkisinin kök gelişimi arttırır.