Güngören Çim Ekme

Güngören Çim Ekme

Çim ekimine hazırlanmış olan toprak tabakasının üzerine 1 metrekareye 40-50 gr oranında çim ekilebilir. Ekimi elle veya makineler yardımı ile yapabilirisiniz. Homojen bir ekim için çim ekilecek alanın yer kısmına enlemesine diğer yarısına ise boylamasına ekebilirsiniz. Ekilen çim tohumlarının üzeri en fazla 2cm kalınlığında en az 1 yıl yanmış, elenmiş hayvansal gübre veya torf ile kapatılmalıdır.

Çim Eken Firmalar Güngören

Daha sonrasında toprak yüzeyi silindirler yardımı ile iyice sıkıştırıldıktan sonra hemen sulama yapılmalıdır. Bu işlemleri yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu alanda kapak olarak kullanılacak olan torfun bitki besin maddeleri ile takviye edilmiş ve tuzlu olmamasıdır. Sağlıklı bir ekim gerçekleştirebilmek için bu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

ÇİM EKME İŞİ GÜNGÖREN

Çim alanı oluşturmakta tesviye yani düzeltme işlemi oldukça önem taşımaktadır. Tesviye ve düzeltme işlemi yapılmamış alanlarda küçük çukurlar tepecikler kalacağından dolayı alanın görünümü ve çimin sağlığı açısından sorun teşkil etmektedir. Ayrıca bu tepe ve çukurlar çim ekilecek alan çimlendikten sonra yapılan tüm bakım işlemlerini olumsuz etkileyecektir. Ekimden önce toprağa 15* 15* 15* kompoze gübre veya 20* 20* metrekareye 25 gr atarsanız tohumların çıkış performansı artacaktır.