0532 665 16 19

Gül hastalıklarında kimyasal mücadele

Gül hastalığı ve Kimyasal Mücadele

Gül bitkilerinde görülen bu hastalığa karşı uygulanacak ilaçlama işlemi yaprak üst ve alt bölümünü iyice kaplayacak şekilde ayrıca hastalık görülür görülmez serin ve nemli hava koşullarında 7 gün, daha sıcak ve hastalık için elverişli olmayan mevsim koşullarında da 14 gün ara ile yapılabilir. Gül hastalığında ilaçlama Bu hastalıkla mücadele etmek için uygulanacak olan kimyasal mücadele nisan ayından itibaren başlanılmalı ve belirli bir düzen içerisinde 12-15 günde bir ilaçlama işlemi tekrarlanmalıdır.

Gül İlaçlama

Güllerde ilaç uygulama zamanı

Gül bitkileri için en iyi ilaç uygulama zamanı akşama doğru olan zamanlardır. Bazı fungusitler özellikle sıcak ve güneşli havalarda uygulanırsa yeşil aksama fitotoksit etki yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tijli Güller Nasıl Budanır?

İçindekiler1 Tijli Güllerde Budama nasıl yapılır?1.1 Tijli Gülleri Budama Yöntemi1.1.1 Çalı gülleri nasıl budanır? Tijli Güllerde Budama nasıl yapılır? Tijli güller dikenli bir bastonsu gövde üzerinde büyük tek çiçekli ve

Sürünücü Güllerde Budama

Sürünücü Güller Ülkemizde son dönemler de kullanım alanını oldukça geliştirmiş olan sürünücü türdeki güller en hafif budama tekniğini ile budanması gereken gül türleridir. Sürünücü türdeki gülleri budanma işlemi seçici bir

Güllerde Budama Nasıl Yapılır?

İçindekiler1 Güllerde Budama Nasıl Yapılır1.1 Güllerde Sert Budama1.1.1 Güllerde Orta Budama1.1.1.1 Güllerde Hafif budama Güllerde Budama Nasıl Yapılır Bahçe gülleri genellikle üç şekilde budanır?  Bunlar;sert budama,orta budama ve hafif budama’dır.

Yandex.Metrica peyzaj firmaları