Bursa Ağaç Budama

Ağaç budama firması Bursa

Bursa Ağaç Budama, Bursa Ağaç Budama firması, Ağaç budama şirketi Bursa, Bursa ağaç budama yapanlar, Bursa’da ağaç budama ne zaman yapılır, Bursa budama, Bursa bitki budama, Bursa ağaç budama mevsimleri, Bursa çam ağacı budama. Resmi Peyzaj Firması ‘Tunahun Peyzaj’ olarak Bursa’da budama ve bakım hizmetleri verilmektedir.

bursa ağaç budama fiyatları
Bursa Ağaç Budama, Bursa Ağaç Budama firması, Ağaç budama şirketi Bursa, Bursa ağaç budama yapanlar, Bursada ağaç budama ne zaman yapılır, Bursa budama

Ağaç budama şekilleri Bursa Şehirsel yeşil alanlarda site içlerinde, çeşitli bahçelerde çoğunlukla kullanılan ibreli ağaç türlerinde canlı taç yoğunluğunun %25-30 miktarında giderilmesine yönelik ağaç budamaları ağaçlar büyüme duraklamaları yaşamadan karşılayabilmektedir. Bu ağaç türlerinde reçine akıntılarının yara üzerlerine kapatması sebebi ile yaprağını döken ağaç türleri gibi budama yüzeylerinin yara macunları ile kapatılmasına çoğunlukla gerek duyulmaktadır. Bursa Ağaç Budama takvimi Benzer şekilde ibreli türlerin budamalarıyla yaprağını döken türlere göre daha basittir. Bu ağaç türleri morfolojik açıdan genellikle kuvvetli bir merkez aksına sahip olup budama uygulamaları açısından türlerine göre dallanma tipi ve büyüme modelleri belirleyici rol oynamaktadır. İbreli ağaç türleri dallanma tipi bakımından düzenli ve düzensiz dallanan türler olarak iki ayrı gruba ayrılır. Düzenli bir dallanma türü gösteren ağaçlar çam, köknar, ladin, duglastır. Düzensiz bir dallanma gösteren ağaç türleri ise sedir, servi, yalancı servi, mamut, mazı, porsuk, ardıçtır.

Bursa ağaç budama zamanı

Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart aylarında ağaçlar budanabilmektedir. İbreli türlerde yapılacak budamalar çoğunlukla kurumuş, kırılmış ve zarar görmüş dalların budanması şeklindedir. Bu dalların uzaklaştırılması veya kısaltılması esnasında ağaca istenilen şeklin uygulanması sağlanmış olunur. Gerçekleştirilecek olan ilk budama işlemlerinde boy ve tepe genişliği çok fazla sınırlandırılmadan yalnızca istenen şekilden uzaklaşan dal ve sürgünlerin kesilmesi büyüme süresince de bu şeklin devamı için düzenli olarak budama işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Sürgünler sonbahar mevsiminde ve ilkbahar mevsiminde sürekli olarak çoğaldıkça ikiye indirilmelidir. Bu budama işleminde hangi dalların ağaç üzerinde kalacağına karar vermek çok önemlidir. Ayrıca burada gerçekleştirilecek olan müdahalenin şekli ağacın daha sonrasında alacağı şekle karar vermek demektir.

Ağaç budayan şirketler Bursa

İlk budama işlemini yaptığınızda oluşturmak isteyeceğiniz şekil ilerisi için bir temel özelliği taşır. Ağaçlardaki alt dış dallar ve tepe kısmı daha fazla büyüme ve gelişme gerçekleştireceği için buralarda bulunan sürgünler daha dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Beş adede kadar sarma sürgünler meydana gelebilir. Bunların içerisinde en ufak ve cılız iki sarmal bırakılır ve diğer büyük ibreler kopartılarak giderilir. İç kısımda bulunan ve zayıf dallarda ise bu yapılan uygulamanın ters işlemi yapılarak en güçlü ve kuvvetli ve büyük iki veya üç sarmal bırakılarak diğer sarmallar budanır. Ve böylelikle daha hızlı ve kuvvetli büyümeleri sağlanır. Eğer ağaç üzerinde üçüncü bir sarmal bırakılmış ise bu dal büyüme işlemini hızlandırıp görevini tamamladıktan sonra budanarak ağaçtan uzaklaştırılır.

Bursa Ağaç Budama Fiyatları

Bursa’da ağaç budama fiyatları değişiklik göstermektedir. Şu şekilde tarif edebiliriz 500 ₺ – 1500 ₺ gibi fiyatlar vardır. Bursa ağaç budama ücretleri belirlenirken her müşteriye budama yapılacak ağaçların durumuna göre fiyat verilmektedir. Bursa’da ağaç budama fiyatı verilirken ağaçların görselleri görülür veya gelinerek bakılabilir. Budanacak ağaçlar hakkında araştırma ve bilgi alındıktan sonra ağaç budama fiyatı verilir.

Bursa’da hangi ağaçları buduyoruz

Erik, Şeftali, Kayısı, Kiraz, Vişne, Karayemiş, Kızılcık, İğde, Yemişen, Kuşburnu, Elma, Armut, Ayva, Ünnap, Alıç, Kocayemiş, Muşmula, Ceviz, Badem, Fındık, Antepfıstığı, Kestane, Çamfıstığı, Üzüm, Çilek, Dut, Karadut, Ahududu, Böğürtlen, Frenküzümü, Bektaşiüzümü, Mersin, Gilaboru, Kırmızı dal çileği, Limon, Portakal, Mandarin, Altıntop (Greyfurt), Turunç, Şadok, Laym, Bergamot, Kamkat, Kırmızı limon, Tatlı limon, Nar, Trabzon hurması, İncir, Kivi, Pikan, Artvin hurması, Zeytin, Yeni dünya, Avokado, Fejoa, Hint inciri, Ağaç kavunu, Keçi boynuzu, Mango, Guava, Papaya, Liçi, Anona, Muz, Ananas, Hurma

Bursa İlçelerinde Ağaç Budama
 • Osmangazi Ağaç Budama
 • Nilüfer Ağaç Budama
 • Büyükorhan Ağaç Budama
 • Yıldırım Ağaç Budama
 • Gemlik Ağaç Budama
 • Gürsu Ağaç Budama
 • Harmancık Ağaç Budama
 • İnegöl Ağaç Budama
 • İznik Ağaç Budama
 • Karacabey Ağaç Budama
 • Keles Ağaç Budama
 • Kestel Ağaç Budama
 • Mudanya Ağaç Budama
 • Mustafakemalpaşa Ağaç Budama
 • Orhaneli Ağaç Budama
 • Orhangazi Ağaç Budama
 • Yenişehir Ağaç Budama