Toprak solucanı ile mücadele

Solucanın bitkilere zararı

Bitkilere zarar veren türlerden olan toprak solucanları toprakta açtıkları galerilerle topraktaki mikroorganizmaların birbirlerine karışmasına ve havalanmasına sebep olduklarından dolayı toprak ve bitki için yarar sağlayan canlılardır. Ancak bu işlem sırasında (toprak solucanı) yeni çıkmaya başlayan genç fidelerin kökünü toprak üzerine çıkarttığından dolayı genç fidelerin kurumasına sebep olur. Bazı durumlarda bu durum sonucunda genç fideler kuruyabilmektedir. Bundan dolayı yeniden ekim işlemi yapılması gerekmektedir.

Solucanın bitkilere zararı

Toprak Solucanı ile Nasıl Mücadele Edilir?

Toprak solucanına engel olabilecek doğada bazı avcı grubundan canlılar bulunmaktadır. Yılan, kuş, kertenkele gibi.  Evinizde bulunan salon bitkileriniz için toprak solucanının kolay bir mücadele yöntemi bulunmaktadır.

Saksıda bulunan toprak solucanı ile mücadele

Saksılarınızda bulunan toprak solucanları ile mücadele etmek için yapmanız gereken işlem bir kap su içerisine tütün yerleştirdikten sonra ve tütünde bulunan nikotin suya karıştıktan sonra saksının içine dökün. Nikotin solucanları için oldukça tehlikeli bir zehir türüdür. Bu işlem yapıtlıktan sonra solucanlardan kurtulmuş olursunuz. Bu uygulayacağınız işlem yeterli gelmezse farklı kimyasal ilaçlara ile 2-3 kez uygulama yaparak bitki topraklarınızda bulunan solucanlardan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal Bahçe BakımlarıKurumsal Bahçe Bakımları

İçindekiler1 Düzenli Bahçe Bakımı Yapıyoruz1.1 Bahçe Bakımında Bahçe Gübreleme1.1.1 Bahçe Bakımında Nelere Dikkat Edilir?1.1.1.1 Bahçe Bakım Kategorileri Düzenli Bahçe Bakımı Yapıyoruz Bahçelerde zararlı istilalarına karşı mücadele ediyoruz. Yeşil alanlarda ve

Bahçeye Bitki DikimiBahçeye Bitki Dikimi

İçindekiler1 Bahçeye Bitki Dikim Hizmetleri1.1 Bahçeye hangi bitkiler dikilmelidir? Bahçeye Bitki Dikim Hizmetleri Evinizin bahçesine veya site alanlarına yeni bitki dikimi ve yeşi alan kazandırma hizmetleri sunmaktayız. Bahçe bitkilerini seçerken