0534 717 34 80

Bonsai Ağaçları Hakkında Bilgiler

Bonsai Ağacı

Latince ismi Bonsai olarak bilinen bir ağaç türüdür. Moraceae familyasındandır ve esas ana vatanı Mısır olarak bilinmektedir. İç mekan bitkisi olarak bilinir. Ve çok rağbet görmektedir. Bonsai ağaçları yetiştirmek ve bakımı yapmak önemlidir. Aslına minyatür bir ağaç türüdür. Çin Halk Cumhuriyetinde ilk kez ortaya çıkmış olabileceği üzerine bilgiler mevcuttur. Bonsai Çeşitleri >>

Bonsai Ağacı Nasıl Gübrelenir?

Bonsai ağaçları da bütün bitki türleri gibi belirli bir süre sonra topraktaki vitamin ve mineralleri tüketir yılda 1-3 defa vitamin verilmelidir. Gübreleme ve toprak durumuna çok dikkat etmek gerekmektedir.

Bonsai Ağaçları Budama Şekli

Bonsai Ağaç yetiştiriciliğinde farklı budama şekilleri yapılmaktadır. 1- Şekil Budaması, 2- Bakım Budaması 3- Çimdikleme şeklinde budama yapıla bilmektedir.

Bonsai Ağaçları Bitkinin köklerinden ayırma ile çoğaltılır. Genel olarak aydınlık ortamları sever, doğrudan güneş ışında tutulmamalıdır. Bitkiyi çok fazla soğuk ve çok sıcak havada bırakmak bitkiye zarar verir. Kış aylarında 11-12 °C nin altındaki oda sıcaklıklarında zarar görebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karaçam AğacıKaraçam Ağacı

Karaçam Ağacı özellikleri Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde görülür. Coğrafi olarak geniş ya yılışa sahip çam türü olan karaçam ülkemizde 400-2100 m yükseltiler de yer alır.Yaşlı gövdesi derin çatlaklı, kalın

Huş AğacıHuş Ağacı

Huş Ağacının Özellikleri Huş ağacı hakkında bilgi, Huş Ağacı nerelerde yetişir, Huş ağacı boyutları, Huş ağaçları meyve verir mi?, Huş ağacı nedir? Huş ağacı hakkında merak ettiğiniz her şey burada.