Bitki Budama Teknikleri

Bitki Budama Teknikleri

Bazı sürgünler bitkinin yüzey veya destek ünitesi üzerinde istenen yayılma şeklinden uzaklaşarak şeklinin bozulmasına yol açabilir. Bitkinin şeklinin bozulmasına sebep olan bu gibi sürgünler kontrol budaması ile giderilerek düzenli olarak bitkinin üzerinden uzaklaştırılmalıdır.

Bitkilerde Seyreltme budaması

Ayrıca sıkışık gelişim gösteren dallar ve bitki üzerinde yeni çıkan sürgünler seyreltilmeli, ömrünü tamamlamış olan yaşlanmış, kurumuş ya da kurumak üzere olan dallar zaman kaybetmeden budama işlemine tabi tutulmalıdır. Bitkinin gelişimini yönlendirmeye, kontrol etmeye ve gençleştirmeye dayalı bu tür budamalar hafif dozlarda her sene yapılmalıdır.

Bitki Budama

Kuvvetli budama işlemleri sarılma ve tırmanma yüzeylerinde açılmalara yol açmakta ve gelişim düzensizliklerine bağlı kötü görünümler yaratabilmektedir. Bu budama uygulamaları her sene kış mevsimi sonu erken ilkbahar mevsimi döneminde yapılmalı gerektiği durumlarda büyüme dönemi içinde de tekrarlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ağaç budama FatihAğaç budama Fatih

İçindekiler1 Ağaç budama firması Fatih1.1 Fatih ağaç budama Ağaç budama firması Fatih Profesyonel ekiplerle ağaç budama işi yapılır. Ağaçlarınızı güvenlik önlemleri alınarak budamaktayız. Ağaç budama işleri iş güvenli programlarına uyularak

Budama İstanbulBudama İstanbul

İçindekiler1 Budama Yapma İstanbul1.1 Budama Neden Yapılır?1.1.1 Budama Nasıl Yapılır?1.1.2 Hafif Budama Budama Yapma İstanbul Her çeşit ağaç türlerini Tunahun güvencesi ile budama yapıyoruz. Ağaç budama işleriniz için firmamız üstüne