Bahçeye Bitki Dikimi

tunahun 

Bahçeye Bitki Dikim Hizmetleri

Evinizin bahçesine veya site alanlarına yeni bitki dikimi ve yeşi alan kazandırma hizmetleri sunmaktayız. Bahçe bitkilerini seçerken bahçenizin aldığı güneşe ve ışıga göre istediğiniz türlerde çiçek ve çalı türleri seçilerek dikimi yapılır. Herdem yeşil olan çalı ve ağaç türleri, ağaççıklar seçilerek bahçenize dikimi yapılır. İstediğiniz boylarda bitki dikimi yapılmaktadır. Bahçe bitkisi dikimi. Çalı ve ağaç türlerini ekiplerimiz gelerek dikimini yapmaktadır. Bahçelere profesyonel bitki dikimi uzman bahçıvanlarımız tarafından yapılmaktadır.

bahçeye bitki dikme

Bahçeye hangi bitkiler dikilmelidir?

Bahçenize en uygun bitki türleri herdem yeşil bitki çeşitleridir. Bunlar ağaç, ağaççıki çalı türleridir. Bahçenize bu tür bitkiler dikildiği zaman sürekli görsel bir hava sunar. Bahçe bitkilerinin bu türlerine ağırlık verilmelidir. Bahar aylarından ise bahçenize uygun çeşitli tür ve renklerde çiçekler dikerek harika bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bahçelerinizin dikimi ve bakımı konusunda ihtiyaç duyulursa size destek vermekteyiz. Güzel bahçe tasarımları ve sunumu ile kurumsal çözümler sunarız. Her bahçeye uygun bitki çeşitleri ve türleri bulunmkatadır. Bahçelere en iyi bitki önerileri sunmaktayız.

  1. Ağaçlar
  2. Ağaççıklar
  3. Çatı Türleri
  4. Çiçek Çeşitleri
bahçeye dikilen bitki

Tek yıllık bitkiler; vegetatif ve generatif gelişmelerini bir yıl içinde tamamlayan, tohum oluşturduktan sonra yaşamı sona eren, sonraki yıllarda tohum ile üretilebilen bitkilerdir. Bahçe çiçeklerinin büyük kısmı tek yıllık olup, tohumla üretilir (petunya, camgüzeli, ateş çiçeği)

İki yıllık bitkiler; vegetatif gelişmesini yani yaprak ve sürgün gelişimini 1. yılda tamamlayıp, 2. yılda generatif gelişme (çiçek, meyve, tohum) gösteren, ikinci yıl sonunda yaşamı sona eren, sonraki yıllarda tohumla üretilen bitkilerdir (hüsnüyusuf, gazanya)

Çok yıllık bitkiler; uzun ömürlü olan, vegetasyon dönemi sonunda toprak üstü aksamı kurusa bile bir sonraki vegetasyon dönemi başında kök ya da toprak altı organları ile yeni sürgünler oluşturabilirler. Odunsu bitkilerin otsular gibi toprak üstü aksamı kurumaz; ancak bazıları yaprak döker, bazıları dökmez (kartopu, ortanca)

Recommended Posts

Karaçam Ağacı

Karaçam Ağacı özellikleri; Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde görülür. Coğrafi olarak geniş ya yılışa sahip çam türü olan karaçam ülkemizde 400-2100 m yükseltiler de yer alır. Yaşlı gövdesi derin çatlaklı, kalın ve boz renkli kabuk ları var dır. 40 m ka dar boy, 1 m den çok çap yapabilen silindir biçiminde düzgün gövdeye sahiptir. Tepe […]

tunahun 

Ardıç Ağacı Nerelerde Yetişir?

Türkiye’de ardıç ağacı (Juniperus spp.), çeşitli türleriyle yaygın olarak bulunan bir ağaç türüdür. Ardıçlar, kozalaklı bitkiler grubuna aittir ve çoğu türü iğne benzeri yapraklara sahiptir. Genellikle dağlık bölgelerde, kıyı bölgelerde ve step alanlarında yetişirler. Ardıçlar, doğal olarak bulunan ekosistemlerin yanı sıra peyzajda ve rekreasyon alanlarında da kullanılır. Ardıç Ağacı Ülkemizde bulunan Ardıçlar botanik özelliklerine göre […]

tunahun 

Doğu Ladini

Ladin ağacı özellikleri, Doğu ladini Kafkasya’da ve Türkiye’de bulunur. Ülkemiz deki yayılışının batı sınırı Ordu’da Melet ırmağının doğu sun dan başlar ve doğuya doğru Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin mıntıkalarını içine alır. Yer yer tek ya da bir kaç ağaçlık kümeler halinde deniz kıyısına kadar inmekte ise de deniz yüzeyinden 1000 m yükseklikten sonra geniş […]

tunahun 

Leave A Comment