Bahçeye Bitki Dikimi

0 Comments

Bahçeye Bitki Dikim Hizmetleri

Evinizin bahçesine veya site alanlarına yeni bitki dikimi ve yeşi alan kazandırma hizmetleri sunmaktayız. Bahçe bitkilerini seçerken bahçenizin aldığı güneşe ve ışıga göre istediğiniz türlerde çiçek ve çalı türleri seçilerek dikimi yapılır. Herdem yeşil olan çalı ve ağaç türleri, ağaççıklar seçilerek bahçenize dikimi yapılır. İstediğiniz boylarda bitki dikimi yapılmaktadır. Bahçe bitkisi dikimi. Çalı ve ağaç türlerini ekiplerimiz gelerek dikimini yapmaktadır. Bahçelere profesyonel bitki dikimi uzman bahçıvanlarımız tarafından yapılmaktadır.

bahçeye bitki dikme

Bahçeye hangi bitkiler dikilmelidir?

Bahçenize en uygun bitki türleri herdem yeşil bitki çeşitleridir. Bunlar ağaç, ağaççıki çalı türleridir. Bahçenize bu tür bitkiler dikildiği zaman sürekli görsel bir hava sunar. Bahçe bitkilerinin bu türlerine ağırlık verilmelidir. Bahar aylarından ise bahçenize uygun çeşitli tür ve renklerde çiçekler dikerek harika bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bahçelerinizin dikimi ve bakımı konusunda ihtiyaç duyulursa size destek vermekteyiz. Güzel bahçe tasarımları ve sunumu ile kurumsal çözümler sunarız. Her bahçeye uygun bitki çeşitleri ve türleri bulunmkatadır. Bahçelere en iyi bitki önerileri sunmaktayız.

  1. Ağaçlar
  2. Ağaççıklar
  3. Çatı Türleri
  4. Çiçek Çeşitleri
bahçeye dikilen bitki

Tek yıllık bitkiler; vegetatif ve generatif gelişmelerini bir yıl içinde tamamlayan, tohum oluşturduktan sonra yaşamı sona eren, sonraki yıllarda tohum ile üretilebilen bitkilerdir. Bahçe çiçeklerinin büyük kısmı tek yıllık olup, tohumla üretilir (petunya, camgüzeli, ateş çiçeği)

İki yıllık bitkiler; vegetatif gelişmesini yani yaprak ve sürgün gelişimini 1. yılda tamamlayıp, 2. yılda generatif gelişme (çiçek, meyve, tohum) gösteren, ikinci yıl sonunda yaşamı sona eren, sonraki yıllarda tohumla üretilen bitkilerdir (hüsnüyusuf, gazanya)

Çok yıllık bitkiler; uzun ömürlü olan, vegetasyon dönemi sonunda toprak üstü aksamı kurusa bile bir sonraki vegetasyon dönemi başında kök ya da toprak altı organları ile yeni sürgünler oluşturabilirler. Odunsu bitkilerin otsular gibi toprak üstü aksamı kurumaz; ancak bazıları yaprak döker, bazıları dökmez (kartopu, ortanca)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir