0532 665 16 19

Bahçe Bakmı Beylikdüzü

Beylikdüzü Bahçe Bakımı

Beylikdüzü’nde var olan bahçeleriniz ile alakalı bakım ihtiyaçlarınızı Tunahun peyzaj olarak kesintisiz ve kaliteli hizmet anlayışı ile yapmaktayız. Bahçe düzenlemesi bahçe bakımı sizinde bildiğiniz gibi oldukça zahmetli ve uzmanlık gerektiren bir işlemdir.  Yanlış yapılan uygulamalar bahçenizin zarar görmesine bitkilerinizin veya çimleriniz ölmesine sebep olabilmektedir. Bundan dolayı bahçeleriniz ile alakalı yapacağınız işlemlere hakim olmadan konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmadan işlem yapmamanız çok önem arz etmektedir.

Bahçe Bakımı Beyoğlu

Peyzaj tasarım firmaları Beylikdüzü

İş yerlerinde veya evinde bahçesi bulunan kişilerin en çok şikayetçi olduğu konularsan biride çim alanlarının bakımı ve çimlerde oluşan hastalıkla mücadeledir. Çimler bahçemize görsel bir bütünlük katan ve bir bahçenin olmazsa olmaz baş elemanlarından biridir. Ancak sürekli ve belli bir periyot dahilinde aksatmadan bakımının yapılması gereken bir üründür. Çim alanlarınız ile alakalı tüm bakım işlemlerini Tunahun peyzaj olarak yapmaktayız. Çim biçme, çim hastalıkları ile mücadele, gübreleme, yabancı otlarlar mücadele gibi birçok konuda çim alanlarınız ile alakalı sizlere hizmet vermekteyiz.

Beylikdüzü Peyzaj Bahçe Düzenleme

Çim biçme işlemi çim alanlarının sağlığı ve görsel görüntüsü içim oldukça önemlidir. Çim alanlarında biçme işlemi özellikle çim ekme veya serim yapıldıktan sonra çok ilk biçme işlemi çok önem arz etmektedir. Çimlerin kökleri tam olarak gelişmediğinden dolayı ilk biçme işlemi yapıldıktan önce ve sonra mutlaka silindirlenmesi ve biçimi yapacağınız aletlerin bıçaklarının iyi bir şekilde bilenmesi gerekmektedir. İlk çim biçme işlemi çimler 8 cm boyuna ulaştığında yapılmalı ve boyları 6 cm uzunlukta bırakılmalıdır. 8 cm uzunluğa gelen çimler biçilmemeleri durumunda çimlerde hastalık görülmeye başlar ve oldukça ciddi Zaralar ile karşılaşılabilir.  Daha sonra gerçekleştirilecek biçimlerde çim boyları 6 cm uzunluğa geldiğinde 3-4 cm uzunluğa kadar kısaltılabilirler.  Her çim biçme işleminde çimlerin boyunun 1/3 ü kısaltılmalıdır. Çim biçme işlemi yapılacağı zaman en çok dikkat edilmesi gereken husus her biçim işleminde biç biçme yönü değiştirilmelidir.

Beylikdüzü Çim Serme Firmaları

Çimler ortalama her 10-12 gün de bir biçilmelidir.  İlk çim serim işlemi ve biçim işlemleri gerçekleştirildikten sonra yapılacak biçim işlemlerinde çim köklerinin sağlıklı ve sağlam gelişim göstermesi içim çim biçme işlemi her zaman aynı yönden yapılmalıdır. Burada dikkat edilecek en önemli husus şudur. Çim ekimi veya serimi gerçekleştirildikten sonra ilk biçim işlemlerinde biçim yönü farklı olmalıdır. Ancak ilk biçim işlemleri bittikten sonra biçim yönü hep aynı olmalıdır.

Beylikdüzü Peyzaj Bakımı

Belli bir düzen içerisinde bakımı iyi yapılan yeşim alanlar çok uzun süreler kendilerini muhafaza eder ve bahçenize güzel bir görünüm kazandırır ve size sürekli bir masraf çıkarmazlar. Çim alanlarınız bakım işlemleri çim biçme işlemleriniz ile alakalı bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 ay bahçe bakımı12 ay bahçe bakımı

Oniki Ay Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır? Bahçelerin aylık düzenli olarak bakım zamanları ve takvimleri vardır. Bir yıllık (12 Aylık) bahçe bakımı ile ilgili sizlere kısa bilgiler sunacağız. Bahçelerin düzenli olarak

Esenyurt Bahçe BakımıEsenyurt Bahçe Bakımı

İçindekiler1 Esenyurt Bahçe Bakım Firması1.1 Esenyurt Bahçe Düzenleme1.1.1 Esenyurt Peyzaj Uygulama Firması Esenyurt Bahçe Bakım Firması Esenyurt bahçe bakımı ve peyzaj uygulama, çevre düzenleme hizmetleri vermekteyiz. Esenyurt ilçesinde bütün işleriniz

Konut Bahçeleri BakımıKonut Bahçeleri Bakımı

İçindekiler1 Konut Bahçeleri Bakım Hizmeti1.1 Periyodik Konut Bahçe Bakımları1.1.1 Konut bahçesi peyzaj tasarımı Konut Bahçeleri Bakım Hizmeti Yaşanabilir yeşil bir otam hazırlıyoruz. Konut bahçelerin ve ortak kullanım alanları olan dinlenme