Bahçe Bakımı Bakırköy

0 Comments

Bahçe Bakımı Yapan Firma Bakırköy

Bakırköy ilçesinde bahçe bakımı ile alakalı hizmet almak isteyen kişilere ve kurumsal firmalara Tunahun peyzaj olarak kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmaktayız. Bahçe bakımlarında kişilerin en çok zorlandığı husus çim alanlarının bakımıdır. Çim alanlarında oluşan hastalıklar ve diğer etkenlerle mücadele çim alanlarının sağlıklı gelişim göstermesi ve görünümleri açısından oldukça önemlidir.

Bakırköy Bahçe Peyzaj Uygulama

Çim alanlarının sağlıklı bir gelişim göstermesi ve varlıklarını muhafaza edebilmesi için gübreleme işlemi oldukça önemlidir. Çim alanlarında gübreleme işlemi özellikle ilk serim işlemi yapıtlıktan sonra kimyasal gübreleme işlemi sürgün ve kök büyümesi, sürgün sağlığı, renk, fotosentez, hastalıklara karşı dayanıklılık, kardeşlenme, bitkinin yenilenme yeteneği gibi önemli bitki özeliklerinin gelişebilmesi için çok önemli bir şarttır.

Bakırköy Peyzaj Firması

Çim alanlarında gerçekleştirilen sulama işlemi, çim bitkisinin besin maddelerini kullanası, çim alanlarının yıpranması gibi oluşan faktörler zaman içerisinde toprakta bulanan besin maddelerinin azalmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı çim alanlarında belli periyotlar halinde gübreleme işlemi yapılması gerekmektedir. Çim alanlarında uygulanacak olan gübreleme işlemi çim alanı kuruyken yapılması ve gübreleme işlemi yapıldıktan sonra sulama işlemi yapılmalıdır.

sonbaharda bahçe bakımı nasıl olmalı

Çim alanlarınızda gübreleme işlemi yapmak istediğiniz zaman kullanacağınız gübre miktarı ve gübre türü çok önemlidir. Bir uzmandan yardım almadan bilinçsiz bir şekilde kesinlikle gübremle işlemi gerçekleştirmeyin aksi durumda geri dönüşü olmayacak kayıplar ile karşılaşabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve işlemlerinizi yaptırmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir