05326651619

Ağacı oluşturan bölümler

Ağacın bölümleri

Ağacın bölümleri nelerdir? Ağaçlar kaç bölümden oluşur? Ağaçların bölümlerinin tanımı? Ağaçların özellikleri hakkında bilgiler.

Kök: Topraktan su ve suda erimiş halde bulunan maddelerin yapraklara ulaştırılmasında iletim boruları yardımı ile hizmet eder ve gövdeyi toprağa bağlar.

Gövde: Dal ve sürgünlerden oluşan tepe çatısını (tacı) taşır, desteklik görevi yapar köklerin aldığı su ve suda erimiş maddelerin yapraklara ulaştırılmasında iletim boruları yardımı ile hizmet eder, organik maddeleri depolar. Günlük hayatımızda yüzlerce kullanış yeri olan odun hammaddesi de gövdede oluşur.

Tepe tacı: Ağacın mimari yapısını oluşturan ve her sene tepe ve yan tomurcuklan ile boy büyümesi yapan “uzun sürgün”ler ile, çok yavaş büyüyen ve üzerinde çoğunlukla çiçek (meyve) tomurcukları taşıyan “kısa sürgün’lerden oluşur. Sürgünler üzerinde yaprak ve çiçek tomurcukları taşıyan dalların gençlik safhasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şişli Bahçe BakımıŞişli Bahçe Bakımı

İçindekiler1 Şişli Bahçe Bakımı Yapan Peyzajcılar1.1 Şişli Bahçe Bakım Firması Şişli Bahçe Bakımı Yapan Peyzajcılar Şişli Bahçe Bakımı işleriniz için bizi arayabilirsiniz. Şişli Bahçe Peyzaj uygulama işlerinizi profesyonel hizmetler sunmaktayız.

Çınar AğacıÇınar Ağacı

İçindekiler1 Çınar Ağaçları1.1 Çınar Ağacı Boyutları1.1.1 Çınar ağacından ne üretilir? Çınar Ağaçları Çınar ağacı çok uzun ömürlüdür. Doğal olarak yetişir, Ormanlarda, nehir kıyılarından, park ve bahçelerde süs bitkisi olarak görülebilmektedir.