Pendik Bahçıvan Firması

Bahçıvan Pendik

Bahçe yerlerinin dikime hazırlanama işlemi şu şekilde yapılmaktadır. Meyve bahçesi yapılacak yer yeni bir arazi diğer mahsullerin yetiştirildiği bir yer veya daha önce meyve bahçesi olarak kullanılmış bir konum olabilir. Bu gibi yeleri tek tek incelersek hangi dönemde meyve bahçesi kurulacağını daha iyi anlarız.

Fundalık bir araziye meyve bahçesi kuracağımız zaman bu arazi bir sene boyunca sürülme işlemine tabi tutularak tarla haline getirilir. Bu ekildiği süre boyunca da meyve bahçesi olarak kullanılmaz. Pendik Bahçe Bakımı Orman açmaları meyve bahçesi oluşturmak için iki sene boyunca tarla ürünleri ekilmesi gerekir. Ancak üçüncü seneden sonra meyve bahçesi kurmakta kullanılır vaziyete gelir.

Bahçe bakımı ve bitki dikimleri Eski meyve bahçeleri yaklaşık olarak 3-4 sene tarla ekiminde kullanılarak ve ekilen bitki türleri değiştirilerek meyve bahçesi kurmaya uygun hale getirilebilir. Pendik ağaç dikme Bataklık gibi arazilere meyve bahçesi kurulacağı zaman arazi iyice kurutulduktan sonra iyi bir drenaj sistemi kurularak iki yıl boyunca tarla mahsulü ekildikten sonra meyve bahçesi kurulabilir.