İstanbul Bahçe Bakımı

İstanbul Bahçe Bakımı yaban firma

Yaşan alanlarınızda bulunan bahçeleri düzenlemek yeşillendirmek ve görsel olarak güzellik katmak için talep ettiğiniz tüm hususlarda sizlere yardımcı olmaktayız. Kaliteli ve sağlıklı bir bahçeye sahip olmak için ilk dikkat edilmesi gereken husus bahçe zemininin toprak durumunun iyi olması gerekmektedir. Bahçe oluşturulacağı zaman toprakta bulunan yabani otlar ve diğer tüm yabancı maddeler farklı yöntemlerle durumlarına göre uygulanacak işlemlerle temizlenmesi gerekmektedir. Bahçenizde yetişmesini ve büyümesini istediğiniz bitkilerin sağlıklı bir şekilde gelişim gösterebilmesi için temizleme işlemini tamamladıktan sonra toprağı havalandırmak ve gübrelemek gerekmektedir.

İstanbul Bahçe Bakımı, İstanbul Bahçe Bakımı yaban firmalar, İstanbul Bahçe Düzenleme ve Bakımı

İstanbul Bahçe Bakımı

Bahçenize uygulayacağınız gübre türünü bahçenizde yetişmesini istediğiniz bitkilere göre farklı karışımlarla yapabilirsiniz. Bahçenizdeki topraktan iyi bir verim almak için ilk yapmanız gereken işlem toprak analizidir. Ülkemizde farklı çoğrafi bölgelere iklim durumlarına göre bitki yetiştirme olanağı bulunaktadır. Örnek vermek gerekir ise kış aylarında ege bölgesinde yetiştirebileceğiniz biz çiçeği İstanbul’da yetiştirmeniz pek mümkün değildir.

İstanbul Bahçe Düzenleme ve Bakımı

Bundan dolayı bölge iklim koşulları ve toprak analizi sağlıklı bir bahçe oluşturabilmeniz için oldukça önemlidir. Hazır rulo çim, tohum ile çim ekme, peyzaj uygulamaları, ağaç budama bitki ve ağaç dikimi gibi bütün bahçe bakımı işlemleriniz için bizi arayarak uzman ekiplerimizden faydalanabilirsiniz.

Bahçe Bakımı

Bahçe bakımı ve bitki yetiştirme peyzaj düzenleme birçok kişi için bir stres atma ve hobidir. Uygulamada sıkıntı yaşadığınız noktalarda uzman ekiplerle sizlere kesintisiz hizmet sunmaktayız. Bahçe düzenlemesi yapılacağı zaman birçok hususa dikkat etmek gerekmektedir. Bahçe düzenlemede ilk dikkat edilmesi gereken husus toprak analizidir. Sağlıklı ve iyi olmayan bir toprakta çiçek ya da herhangi bir bitkiyi yetiştirmek oldukça zor bir işlemdir. Bundan dolayı bahçe düzenlemesi yapmak istediğinizde ilk olarak toprak analizini gerçekleştirmeniz gerekmektedir ve toprağınız duruma göre hareket etmeniz gerekmektedir.

İstanbul Bahçe Düzenleme Peyzaj Uygulama

Toprağınızda yabancı ot veya yabancı madde bulunuyor ise ilk önce bunların iyice temizlenmesi ve toprağınız havalandırılması gerekmektedir. Bahçenizin büyüklüğüne göre çapa kullanarak elle ya da bahçeniz büyükse çapa makineleri ile bu işlemleri yapabilirsiniz. Toprak analizi yaptığınız zaman toprak mineral ve besin bakımından zengin değilse gübreleme işlemi yapmanız gerekmektedir. Bahçe bakımınız ile alakalı toprak analizi yapıldığında gübre kullanmadan önce mutlaka bir uzmandan fikir alın bilinçsiz bir şekilde gübre kullanımı toprağın daha kötü duruma gelmesine sebep olabilir. Konu ile lakalı detaylı bilgi edinmek işlemlerinizi sağlıklı bir şekilde yaptıra bilmek için bizimle irtibata geçip uzman personellerimizden yardım alabilirsiniz.