Aylık bahçe bakım takvimi

Aylık bahçe bakımı yapan firmalar

aylık bahçe bakımı

Bahçe, Site alanları, Özel mülk ve kamusal alanlarda aylık bahçe bakımı yapıyoruz. Bahçelerin düzenli bakımı bahçenizi canlı göstermektedir. Bahçelerin herdem yeşil bitkilerin bakımı, çim alanlarının kontrol edilmesi, çim biçimi, mevsimsel budama ve bakım için çözümler sunmaktayız. Çim biçimi ve budama yapma, bitki dikimleri değişik ay ve mevsimlerde yapılmakatdır. Bu mevsimlere ve aylara uygun bakımlar yapılarak bahçeleriniz sürekli canlı tutulmaktadır. Bahçe bakımı yapan ekiplerimiz alanında tecrübeli, bahçe uzmanı ve bahçıvanlardan oluşmaktadır. Gerektiği alanlarda peyzaj mimarı gelerek bahçelerin durumu hakkında genel bir çalışma yapmaktadır. Aylık bahçe bakımı tecrübe ve birikim isten bir iştir. Bizim ekiplerimiz bitkiler alanında bilgili ve tecrübeldir.

Aylık Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

 1. Ocak Ayı Bahçe Bakımı; Bitkilerin genel bakımı yapılır. Soğuklarda zarar görecek bitkilerin donma tehlkesine kaşı önlemleri alınır, Çimlerin üzeri kapatılabilir. Bazı ağaç türlerinde budama yapılır
 2. Şubat Ayı Bahçe Bakımı; Bitkilerin ağaç türlerinin budama işlemi yapılabilir. Birkilerde çürümüş ve kurmuş dallar ayrılır. Bazı bitki türlerinde dikim yapılır.
 3. Mart Ayı Bahçe Bakımı; Ağaç ve ağaççık dikimi, çiçeklendirme hazırlığı, çim alanlarının genel temizliği yapılır.
 4. Nisan Ayı Bahçe Bakımı; Bazı ağaç türlerinde budama yapılır, Düzenli çim kesimi ve çimlerin bakımı yapılır. Çiçek açan ve açacak olan bitkilerin dipleri havalandırılır.
 5. Mayıs Ayı Bahçe Bakımı; Çim bakımı, çalı türlerini şekillendirme, çiçek açan bitkilerin bakımı, zararlılarla mücadele, bahçe ilaçlama yapılabilir.
 6. Haziran Ayı Bahçe Bakımı; Çimlerin sulama zamanlarına dikkat edilir. Çim uzunluğu 7-8 cm olanda bütün alandaki çimler belirli aralıklarla biçilmelidir.
 7. Temmuz Ayı Bahçe Bakımı; Çimler ve bitkilerin genel bakımı yapılır, Sulamaya dikkat edilir. Genel bahçe temizliği ve bakımı yapılır.
 8. Ağustos Ayı Bahçe Bakımı; Kuruyan çimler varsa çim alanlarında gerekli önlemleri almak gerekir. Bahçeye zarar veren böcekler var ise bahçe ilaçlamacılar tarafından bahçe ilaçlanır.
 9. Eylül Ayı Bahçe Bakımı; Bahçe temizliği yapılır. Çim biçimi düzenli olarak yapılır. Mevsimsel duruma göre yıllık çiçek türlerinden solan çiçeklerin temizliği yapılır.
 10. Ekim Ayı Bahçe Bakımı; Ağaç budama mevsimi başlamıştır. Bahçede bulunan bitki çeşitleri, ağaççık ve ağaç türlerinin budamasına başlanabilir. Meyve ağaçların budaması daha sonra da yapılablir.
 11. Kasım Ayı Bahçe Bakımı; Her çeşit ağaçların budaması yapılır. Çalı türlerinin udaması ve ağaççıkların bakımı yapılır.
 12. Aralık Ayı Bahçe Bakımı; Don olayı mevcur değil ise ağaç budama yapılır. Bahçelerde çimleleirn üzerleri örtülenilir. Soğuklara dayanıklı olmayan bitkiler sarılır.
bahçe bakımı aylık

Bahçe Bakım Firması

Aylık bahçe bakımlarınız Tunahun Peyzaj firması tarafından yapılmaktadır. Firmamız resmidir. Sadece peyzaj alanında hizmet vermekteyiz. Her işten anlamayız. Dadeve bu iş işe ilgili her türlü çzöümleri size sunbmaktayız. Profesyonel bahçe bakımcılarız ile bahçenizde en iyi açlışmaları yapmayı hedeflemekteyiz.