Kış ayında açan çiçek çeşitleri

Türkiye’de Kış Ayında Açan Çiçek İsimleri

Kış ayında açan çok güzel çiçekler vardır. Kış ayında hangi çiçekler olur? Kış ayına özel çiçek türleri nelerdir? Kış ayı çiçek bitki türleri ve isimleri, Kış ayında yetişen çiçek ve bitki türleri. Kış ayında büyüyen çiçek çeşitleri aşağıda verilmiştir.

Kardelen Çiçeği, Kardelen çiçiği Türkiye’de geç farkedilen bir türdür. Beyaz renkli çiçekler açar sapı ve yaprağı yeşildir. İlkbahar ayının müjdecisi olarak bilinen bir çiçek türüdür. İlk açan çiçek türlerindendir. Kardelen nergisgillerden oluşan bir çiçek türüdür. Kardelen soğuk ve ıslak yağışlı torakları oldukça çok sever. Buna uygun bütün toprak çeşitlerinde yetişmektedir.

Kardelen

Çuha Çiçeği, Çiçeklerini günün geç zamanlarında gösteren enterasn bir çiçiek türüdür. Kış aylarında da yetiştiği için en uzun süren bitki çiçek türlerindendir. Çuha çiçeğinin en çok bilinen renkleri, pembe, soluk lavanta ve beyaz olarak bilinmektedir. Çuha çiçeği, ışığı çok sever. Güneş ışığına fazla maruz kalmaması gerekmektedir.

çuha çiçekleri

Hercai Menekşe, Eylül ve Haziran ayı aralığında açan bir çiçek türüdür. Çiçekleri koparıldığı zaman bile yeniden açabilmektedir. Buyu 10 cm civarındadırç Hercai Menekşelerin 30’a yakın türü bulunmaktadır. Yarı gölgeli olan yerlerde çok iyi yetişir. Direkt güneşe maruz kalmamalıdır.

hercai menekşe

Nergis Çiçeği, Türkiye’de bütün bölgelerde yetişen ender türlerden birdir. Nergis Çiçeği’nin 20’ye yakın çeşidi vardır. Nergis çiçeği tamamen solduğunda nergis soğanına zarar vermeden topraktan çıkarmak önemlidir.

nergis çiçeği

Açelya, Kapalı alanlarda iç mekan bitkisi olarak bilinmektedir. Ilıman iklimlerde yaşama koşulları çok iyidir. Toprak saksılar en iyi yetiştiği yerdir. Japonya öz vatanıdır. Kış Çiçekleri

Açelya

Sümbül Çiçeği, Kış aylarında da veya kış bitiminde soğuk havalarda yetişebilin bir çiçek türüdür. Hyacinthus cinsine ait soğanlı bitkilerden olup daha önce zambakgiller familyasının üyesi olarak kabul edilmekte iken şimdi yeni bir familya olan Hyacinthaceae altında incelenmektedir. Kışın Açan Çiçek Türü

Sümbül çiçeği

Şebboy Çiçeği, Kırmızı ve Kahverengi çeşitleri vardır. Öz vatanı Avrupa olarak bilinir. Yetiştirilmesi çok kolaydır. Nemli toprakları çok sever. Şebboy çiçeğinin 80’in üzerinde cinsi ve 500’ün üzerinde türü vardır. Soğuk havada açan çiçek

Şebboy

Mum Çiçeği, Apocynaceae familyasından Hoya cinsinden ılıman bölgelerde saksı çiçeği olarak yetiştirilen çiçek türüdür. Gövdesi uzundur. Mum çiçeği büyürken büyüme hizasına doğru bir dik çubuk koyarsanız çiçek kırılma yapmayacaktır.

Mum Çiçeği