Çiçekler nasıl sulanmalıdır?

Çiçek nasıl sulanır?

Çiçekleri sulamak sulanan çiçeğin ihtiyaçları doğrultusunda yapılmalıdır. Fazla su kullanmak çiçeğinizin  daha iyi görünmesini ya da canlılığını arttırmaya yardımcı olmaz. Çiçeğinizin kuruluk derecesine göre sulama yapmalısınız. Çiçek sulamak için en uygun olan zaman sabah saatleri ve akşam üstüdür. Sulama yapılırken suyun çiçeğe doğrudan temas etmesini önlemek ve suyu toprağa doğru eşit şekilde dağıtılması çiçek açısından önem arz etmektedir.

çiçek sulama zamanları

Çiçek bakımı ve sulama teknikleri?

En güzel tasarımlar birbirinden güzel görünüme sahip çiçekli bitkiler ile başlayabilir. Bu nedenle yolların kenarlarına ve yol üstlerine yeşil çalılarla işaretler bırakabilir ve bunun dahilinde tasarımınızı planlı bir şekilde yapabilirsiniz. Daha da büyük olan alanlar için kutu toplar gibi küçük çalıları veya büyük yaparak dökmeyen çalıları ( örneğin; mahonia ) kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz alanların size uygun olduğundan emin olduğunuz zaman bu noktaları en güzel çiçeklerle doldurabilirsiniz. Sadece belirli renklere bağlı kalmayın ve bunları uygun bir şekilde kombinleyin.

Çim alanlarına Çiçek Dikme

Penceren bahçenize baktığınız zaman muhtemelen gördüğünüz alanın çoğunu çimler oluşturur. Eğer çimleriniz iyi bir kondisyonda ise bu iyiye işarettir. Unutmayın ki tek bir şekle bağlı kalmak zorunda değilsiniz.  Çimlerinize oval, daire, kare veya dikdörtgen şeklini verebilirsiniz bu da görsel olarak eşsiz bir görünüm sağlayacaktır.

Bahçeye Çiçek Nasıl Seçilmelidir?

Çiçekler tartışmasız çoğu insanın hoşuna gitmektedir. Bunları çevremizde ve bahçelerimizde görmek bizlere pozitif enerji sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı bahçelerimizde çiçeklerimizi seçerken dikkatli olmak gerekmektedir. Bahçemizi yılın her anında canlı görebilmek için dört mevsim renkli kalan çiçekleri seçebiliriz.

  • az sulanan çiçekler
  • her gün sulanması gereken çiçek
  • ağaç sulama zamanı
  • çiçeğe çok su verilirse ne yapılmalı
  • çiçeğe çok su verilirse ne olur
  • çiçeğe fazla su vermek
  • ağaçların su ihtiyaçları
  • yeni dikilen ağaç kaç günde bir sulanır