Bahçelievler Çim Biçimi

Bahçelievler Çim Biçme Servisi

Bahçelievler Çim Biçme

Çim biçimi vakitlerinde çimler uygun uzunluklarda kesilerek bahçenizin ve çimin korunması sağlanmaktadır. Çimleri biçmeden önce çim diplerinin havalandırılması, zararlılardan temizlenmesi gerekmekte. Bizim çim konusundan uzman bahçıvanlarımız sizlere en iyi hizmetleri sunacaktır. Çim ekimi yapılan alanlarda çim biçmeden çimin kontrol edilmesi gerekmektedir. Çim biçilirken dikkat edilecek en önemli husus çim makinesinin bıçaklarının keskin olması gerekmeketdir. Aksi takdirde çimleri dipleriniden sökebilir veya zarar verebilir. Taze ekilen çimler anında biçme işlemi yapılmaz. Yeni ekilen çimlerde çimlerin oturması için biraz beklenmelidir. Taze çimlerin biçilmesi doğru değildir. Büütn bahçe çimlerinin yıpranmasına veya kurumasına sebep olabilir. Bizim çim biçbe uzmanları ve bahçıvanlar bu durmda çimlerin biçmezler.

Bahçelievler Çim Biçme

İşini bilen bir kadro ile her türlü çim biçime işi yapılır ve çim bakımı desteğide sunmaktayız. Çim biçme bahçenizin durumuna göre özel makineler ile yapılmaktadır. Çim biçilirken dikkat edilecek bazı hususlar mevcuttur bunlara dikkat ederek çimleri biçmekteyiz. Biçim çim alanlarının en önde gelen bakım işlemlerindendir. Güzel bir yeşil alan için biçimin düzgün yapılması gerekir. Çim biçimi; esas olarak uzayan yaprak veya sürgün uçlarının kesilmesi işlemidir. Düzenli biçimin çim alanlarda bir dizi olumlu etkileri bulunur. Örneğin; düzenli biçilen çim alanlarda kök, sap ve sürgün gelişimi hızlanır. İyi bir çim örtüsü elde etmek için çim alanlarda uygulanacak biçim işleminde, “biçim zamanı”, “biçim yüksekliği”, “biçim sıklığı” önemlidir.

BAHÇELİEVLER ÇİM BAKIMI

Kış sonu ilk çim biçimi nasıl yapılır? Çim alanlarda ilk biçim çok önemlidir. Kökler tam olarak gelişmediğinden ilk biçimden önce ve sonra alan mutlaka silindirlenmeli ve kullanılacak olan biçim aracının (makas veya çim biçme makinası) bıçakları mutlaka keskinleştirilmelidir. Biçim işi genellikle Nisan ayında başlar fakat havalar sebebiyle toprağın erken ısındığı yerlerde Nisan ayı sonlarına doğru biçim işine başlamak daha doğrudur.