Bursa’da yetişen ağaç çeşitleri

tunahun 

Bursa’da yetişen ağaç çeşitleri

Bursa’da yetişen ağaç türleri oldukça fazladır. Bursa’nın mevsimine en uygun yetişen meyve veren ve meyve vermeyen ağaçlar bulunmaktadır. Bursa sınırları içinde yetişen ağaç türleri aşağıda verilmiştir. Türkiye’nin Bursa ilinde yetişen ağaçlar şunlardır.

Bursa’da Yetişen Ağaç Türleri

Ahududu Fidanı; Bursa’da yetişen Ahududu çeşitleri şunlardır; Willamette Ahududu, Yediveren Ahududu, Heritage Ahududu, Aksu Pembesi Ahududu, Ruby Ahududu, Hollanda Boduru Ahududu

Alıç Ağacı; Bursa’da yetişen alış ağaçları iki çeşit olarak bilinir. Sarı Alıç ağacı ve Kırmızı Alıç apacı olarak sıralayabiliriz. Alıç ağaçları Bursa’da en iyi yetişen bitki türlerindendir.

Armut Ağacı; Armut ağacı Bursa’da çok verimli bir şekilde yetişmektedir. Bursa’da en verimli yetişen Armut Ağacı çeşitleri şunlardır Etruşka, June Beauty, Akça, Carmen, June Gold, Tezeren armudu, Limon Armudu ağacıdır.

Ayva Ağacı; Bursa’da yetişen ayva ağaçları diğer bölgelere göre daha verimlidir. Bursa’nın iklimleri Ayva Ağacı için çok önemlidir. Lezzetli ve sağlıklı Ayva Ağaçları Bursa’da yetişmektedir.

Badem Ağacı; Bursa’da Badem ağacı sağlıklı bir şekilde büyümektedir ve oldukça verimlidir. Badem Ağacı Bursa’nın sahil kısımları dahil hemen hemen her yerde olmaktadır. Badem ağacı çeşitleri Nonpareil Bademi, Teksas Bademi , Ferragnes Bademi, Feraduel Bademi, Bertina Bademi, Laurenne Bademi, Tuono Bademi.

Ceviz Ağacı; Bursa’da yetişen Ceviz Ağaçları çok verimlidir. Bursa’da çok çeşitli Ceviz fidanı büyüyebilmektedir Bursa’da yetişen bazı Ceviz çeşitleri Chandler, Fernor, Fernette, Kaman, Şebin, Bilecik, Pedro, Chandler, Pikan.  

Zeytin Ağacı; Dünyaca ünlü zeytinlerin yetiştiği yer olan Bursa, Zeytinin başkenti desek yeridir. Zeytin ağaçları hemen hemen Bursa’nın her yerinde yetişmektedir. Zeytin siyah ve yeşil olarak sofraları süsler. Aynı zamanda zeytin yağı’da oldukça sevilmektedir.

Recommended Posts

Erguvan Ağacı Özellikleri ve Kokusu

Erguvan Ağacı, Erguvan Ağacı dokuz – on metre yüksekliğine kadar boy atabilen, baklagiller familyasından olan ve kokusu güzel olan bir ağaç türüdür. Yeni yetişen Erguvan ağacının rengi kırmızı ve mor ilen yetişkinliğe adım attığı sıralarda yeşil – mavi renkte olabilir. Erguvan’ın çiçek boyları 2 cm civarındadır. Erguvan ağır olmayan bütün topraklarda yetişe bilen ender bitki […]

tunahun 

Türkiye’de Yetişen Gül Çeşitleri

Türkiye’de yetişen gül çeşitleri nelerdir? Türkiye’de yetişen güller çeşitli alanlarda kullanılır. Gül suyu, gül yağı ve çeşitli kimyasal ürünlerde yan madde olarak oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Türkiye’de yetişen güller Peki Türkiye’de biline gül isimleri nelerdir size bu konuda kısa bir bilgi vermeye çalışacağız. Özellikle kırmızı, beyaz ve pembe çeşitleri ile çok güzel kokan gül […]

tunahun 

Bonsai Ağaçlarının Özellikleri

Bonsai bir süs bitkisi veya çiçek değil, bir yetiştirme sanatıdır. İlk olarak Çin’de ortaya çıktı ve kelime oyunu olarak biliniyor. Bonsai ağaçları minyatür olmalarına rağmen çevremizde gördüğümüz ağaçlardan hiçbir farkları yoktur. Özenle seçilmiş dallar, dikkatli budama ve yetiştirme sayesinde minyatür bir ağaç görünümüne sahiptir. Işık gereksinimi, Bonsai parlak çevreyi sever; ancak doğrudan güneş ışığına maruz […]

tunahun 

Leave A Comment