05326651619

Beşiktaş Çim Eken Firmalar

Beşiktaş Çim Eken Firmalar

Ekilecek tohum karıştırıldıktan sonra ikiye ayrılmalı ve çapraz ekim yöntemi ile ekilmelidir. Onarma işlemleri için yapılacak olan ekimlerde metrekareye 30-40 gr tohum yeterlidir. Sulama yapılacağı zaman yağmurlama yöntemi ile sulanmalıdır. Üstten tohumlanma yöntemi yapıldıktan sonra 3-5 mm üst kaplama uygulanması yapılması gerekmektedir. Bu işlem çimin daha sağlıklı ve sık gelişimine sebep olacaktır.

Çim Ekme Beşiktaş

Ayrıca çim alanındaki tesviye bozukluklarının giderilmesine faydalı olacaktır. Yapılan bütün bu işlemlerden sonra çim alanı hafifçe tırmıklanmalı ve silindirlenmedilir. Bu işlem çimlenmenin daha etkin olmasına sebebiyet verecektir. Belirli periyotlarda düzenli sulama işlemi yapılmalı ve tohum yatağı yeterli nem oranına sahip olacak şekilde tutulmalıdır. Çim uzunluğu 6-8 cm e ulaştığında yüksek biçim yapılmalı ve daha sonra yapılacak olan biçimlerde  3-3.5 cm e indirilmelidir. Çim alanlarının faydaları çim bahçe toprağının kökleri ile bir ağ gibi sardığı için özellikler meyilli bahçelerde toprak kaybını engeller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hazır Çim SermeHazır Çim Serme

İçindekiler1 Hazır Çim Serme Fiyatları1.1 Hazır çim serme teknikleri1.1.1 Hazır Çim Uygulaması Yapan Firmalar1.1.1.1 Hazır Çim Firmaları Hazır Çim Serme Fiyatları Hazır çim fiyatları metrekare cinsinden hesap edileceği için Çim