Başakşehir Çim Biçimi

Başakşehir Çim Biçme Firması

Başakşehir bölgesinde bahçe çimi biçme ve çimleirn genel bakımı yapılmaktadır. Çimlerin canlandırma çime ekimi veya uzamış çimlerin biçme ile ilgili işleriniz için size çözüm ortağı olmaktayız. Kurumsal çim biçimi için bizi aramanız yeterli. Çim biçme alanında kaliteli ve birinci sınıf bir işçilik çıkartıyoruz. Çim biçimi ve genel bakçe bakımı yapılmaktadır.

Başakşehir Çim Ekimi Nasıl Yapılır?

başakşehir çim biçme

Çim biçme işinin iyi bir sonuç vermesi için Çiem ekiminde dikkat edilecek bazı hususlar mevcuttur. Ekime uygun şekilde hazırlanmış olan çim ekime hazır toprak üzerine çim tohumu el yordamı ile m2 ye 50-60 gr olarak atılmalıdır. Kalan toprağı çim tohumları üzerine serilir. Üzerinde silindir geçirilmek sureti ile çim ekimi tamamlanır. Çim kapağı %40 mil %30 torf %30 toprak oranları ile karıştırılıp elenerek elde edilir. Elinizde torf bulunmadığı zamanlarda torf yerine %15 kompost %55 mil %30 toprak oranlarında karıştırılarak kullanılabilir.

Çim Biçme Firması Başakşehir

Çimler uzamaya başlayınca çim biçme mevsimi gelmiş demektir. Önce bütün yaprak ve çöpler alınır. İlk biçimde bıçak en yüksek ayara getirilir. Daha sonrakilerde normal boyda biçilir. Makinenin girmediği yerler için sırt tırpanı gibi aletler kullanılır. İlk biçimden sonra silindir çekmek faydalı olacaktır. Kenarlarda bozulma varsa düz kenarlı bir kürekle düzeltilir.

Çim Biçme Başakşehir

Çimler düzenli olarak biçilir ve sulanır. İhtiyaca göre mevsim içinde 1-2 kere çim gübresi atılabilir. Kazık köklü kalıcı bitkiler çıkarsa elle sökülür.Çok sıcak zamanlarda çimler biraz uzun bırakılmalıdır. Sıcak havalarda aşırı kısa biçme sararma ve kelleşmelere sebep olacağından yapılmaması gerekir.