Esenler Çim Biçme

0 Comments

Esenler Çim Biçme Firması

Çim kesme ve çim bakımı. Bahçe çimlerinin biçilmesi için bizimle diyaloğa geçebilirsiniz. Uzman ekiplerle bahçe bakımı ve çim biçme desteği sunmaktayız. Mevsiminde ve periyodik olarak çim kesme hizmeti sunuyoruz. Bahçelerin yeşil kalması için çim bakımı önemlidir. Çim bakım hizmeti için bizi arayabilirsiniz. Esenler ilçesinde çim kesme ve çim bakımı yapılmaktadır.

Esenler Çim Biçme Firması

Esenler Çim Biçme

Bahçede hem gölge, hem de sürekli güneş gören bölgeler olabilir. Bu durumda birkaç farklı karışım gerekebilir. Bütün çeşitleri ve çeşitlerin oluşturduğu karışımların ekim zamanları değişmektedir. Son baharda ekimi yapılan sıcak iklim çimi tam kök oluşturmadan dormancy (uyku hali) girmesi ile atılan tohumların büyük bir kısmı ölür. Serin iklim çim çeşitleri içinde geç ilkbaharda ekilmesi ile bitki kök oluşumu sağlanmadan aşırı sıcaklarda ölür. Ekim zamanlarının çeşitleri göre seçilmesi gerekmektedir.

Çim Kesme Esenler

Bu karışımlar hazır alınabileceği gibi bahçe şartlarına uygun olarak uzman biri tarafından hazırlanabilir. Tohum satın almadan önce bahçe toprağının cinsi tesbit edilmelidir. İklim şartları önemlidir. Mesela suyun yeterli olmadığı yerde az su isteyen bir çim ekilir. Ancak iklim yeterince sıcak değilse bu çimler kışın sararır ve kötü gürünür. Bahçede yoğun bir kullanım varsa mutlaka basılmaya ve çiğnenmeye elverişli karışımlar kullanılmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir