Dut ağacı budama

Dut ağacı budama vakitleri

Bahçelerinizde bulunan dut ağaçlarının budamasını yapmaktayız. Mevsiminde dut ağacı budama hizmetleri için size profesyonel hizmetler sunmaktayız. Dut ağaçları genel olarak Ekim Ayı ile Mart Sonuna kadar budama yapılmaktadır. Dut ağacı budama için sizlere budama konusanda eğitimli ekipler ile ve sepetli vinç kullanarak hizmet sunulmaktadır.

Dut ağacı nasıl budanmalıdır?

Mevsimine uygun olarak yapılan dut ağacı budama işleri verim budaması, gençleştirme budaması gibi farklı şekillerde budanır. Daha yaşlı ağaçlar böcek ve diğer canlıların ağaçlara çok fazla zarar vermesi ve ağaçların böcek toplaması gibi amaçlarlada budama yapılmaktadır. Dut ağaçları budama hizmeti verilirken ağaçları su yürüme zamanın durması ile başlar ve ağaçlar çiçek veya yaprak açmadan önce budama işlemi biter.

Dut ağacı budama yöntemleri

Dut ağaçları genellikle ekim sonu ve mart ayı sonuna kadar budabilir. Yani sonbahar ve kış mevsiminde budama yapılabilir. Dut ağacı budama yapılırken dikket edilecek husus havaların çok soğuk ve sert olduğu zamanda dut ağacı budanmaz. Dut ağacı budanırken karlı havalarda budanmaz ve hava çok soğuk olduğu zamanlarda budanmaz. Biraz ılıman bir havada budamak daha sağlıklı olacaktır. Dut ağacında sert budama yapılmaz. Yetişkin bir dut ağacını budarken kurumuş dalların ağırlıklı olarak budanması ve ışık almasını sağlacak dalların ortadan kaldırılması yeterlidir.