Civanperçemi Nedir?

tunahun 

Civanperçemi

Civanperçemi dünyada ve Türkiye’de çok önemsenen bir türdür. Bu bitki türünün sağlığa çok faydalıolduğu ileri sürülmektedir. Civanperçemi akbaşlı, akbaşotu, amelotu gibi çeşitli isimlerle anılan Achillea millefolium Asteraceae (Compositae) familyasına dahil olup dünya üzerinde bu familya yaklaşık olarak 1509 cins ve 20.000 tür ile temsil edilmektedir.

Civanperçemi Nedir Nerelerde Kullanılır Faydası Nedir

Civanperçeminin tıp alanında kullanılması; Birçok tıbbi amaçlı kullanımları yanında, kozmetik sanayinde de tüketim alanı olan ve civanperçemi olarak da bilinen Achillea millefolium grubuna dahil, chamazulene bakımından zengin, ekonomik öneme sahip A. asplenifolia ve A. collina türleri ile Türkiye florasında yayılış gösteren A. millefolium spp. millefolium ve A. millefolium spp. pannonica türleri üzerinde çeşitli çalışmalar yürütülmüştür.

Civanperçemi şifalı mı? Tıbbi olarak insanlara çok yararlı oldğu söylenmektedir. Civan perçemi’nin ülkemizde değeri son yıllarda oldukça artmıştır. Sağlık alanında kullanmayı düşünen kişilerin mutlaka bir uzmana danışarak kullanması yararlı olacaktır.

Civanperçemi hangi toprakları sever? Civanperçemi özellikle kuru topraklarda yetişmeyi sever, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika’da Kuzey Yarımküre bölgelerinde iyi yetişmektedir.

Civanperçemi Türkiye’de nerelerde yetişir? Ülkemizde civan perçemi en ağırlıklı olarak Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde yetişmektedir. Genel olarak yerleşim yerleri dışında yetişmektedir. Civanperçemi Türkiye’de nerelerde yetişir?

Bahçede Cicanperçemi yetişirmi? İklim ve toprak koşulları uygun olduğu sürece, Civanperçemi bahçelerde de yetiştirilebilmektedir.

Civanperçeminin faydaları nelerdir? Bitki bilimciler tarasından sağlığa önemli ölçüde faydalı olduğu söylenmektedir.

Recommended Posts

Ay takvimine göre ağaç budama

Ay takvimine göre ağaç budama, Ay takvimine göre ağaç budama ve ağaç kesme nasıl yapılmalıdır? ay takvimine göre kimler ağaç keser? ay takvimine göre ağaç kesme doğru mu? ay takviminde ağaç budama zamanları? ay takviminde bitki budama, ay takviminde ağaç kesme. Ay takvimine göre budama yapmak eski dönemlerde önemsenen iyi bir gelenek idi. Ay takvimine […]

tunahun 

Üsküdar peyzaj şirketleri

Üsküdar peyzaj, Üsküdar’da peyzaj ve bahçıvanlık ile ilgili sizlere çözüm ortaklığı sunmaktayız. Bahçe tasarımı ve bahçe düzenleme işleriniz için bizi arayabilirsiniz. Üsküdar peyzaj tasarımları deneyimli ekiplerle yapılmaktadır. Üsküdar peyzaj firması, Tunahun olarak sizlere çözüm ortaklığı sunmaktayız. Peyzaj düzenleme de ölçü nasıl olmalıdır; Ölçü algılaması mekanlar arası karşılaştırmaya ve değerlendirmeye bağlı olarak yapılır. İşlem yapılacak olan […]

tunahun 

İstanbul Ağaç Budama Şirketleri

Ağaç Budama ağaç kesimi şirketleri genellikle peyzaj firmaları olarak bilinir. Bünyemizde bulunan belgeli ağaç budama ustaları ile deneyimli personeller aracılığı ile budama hizmeti alabilirsiniz. İstanbul ağaç budama ve ağaç kesimi hizmeti veren bir peyzaj şirketimiz vardır. 🌲 (Ağaç) budama ve ağaç bakımı için peyzaj şirketimiz Tunahun sizlere çözümler sunacaktır. Fiyat almak için bizi arayarak iletişim […]

tunahun 

Leave A Comment