0534 717 34 80

Başakşehir Çim Ekme

Başakşehir Çim Ekme

Çim bakımındaki en ağır işlemdir. Yalnız senede bir kez yapılmalıdır. Çim alanının tırmıklanması çimin sağlıklı gelişimi ve görünümü için oldukça büyük önem arz etmektedir. Çim alanını tırmıklamak ölü çimleri toplamayı sağlar, keçeleşmeyi önler, çimin havalandırılması yardımcı olur, yayılıcı bitki türlerinin havaya kaldırıp biçimlenmesine ve şekillenmesine kolaylık sağlar, yeni sürgünü etkiler.

Başakşehir Çim Havalandırma

Havalandırma: Bu yapılacak olan işlem de oldukça ağır bir işlemdir. Yine senede bir kere yapılmalıdır. Havalandırma işlemi özellikler drenajı kötü olan ve çok sıkışık zeminli çim alanları içi çok faydalıdır. Çim alanının büyüklüğüne göre özel makineler ile yapılabileceği gibi dirgin ile de yapılabilir. Çim alanını havalandırmanın yararları; kök havalanmasını sağlar, bahçe drenajını iyileştirir, yeni kök gelişimini etkiler, aşırı sıcaklılarda oluşabilecek kuraklığa dayanıklılığı üst seviyeye getirir. Çim ekme şirketi olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esenyurt Çim EkmeEsenyurt Çim Ekme

İçindekiler1 Esenyurt Çim Ekme1.1 Çim ekme işi Esenyurt Esenyurt Çim Ekme Ayrıca gübreleme işlemi yapıldıktan hemen sonra çim alanının sulanması gerekmektedir. Fosforlu gübreler çim bitkisinin kök gelişimi arttırır. Fosforlu gübrelerin