Başakşehir Çim Ekme

Başakşehir Çim Ekme

Çim bakımındaki en ağır işlemdir. Yalnız senede bir kez yapılmalıdır. Çim alanının tırmıklanması çimin sağlıklı gelişimi ve görünümü için oldukça büyük önem arz etmektedir. Çim alanını tırmıklamak ölü çimleri toplamayı sağlar, keçeleşmeyi önler, çimin havalandırılması yardımcı olur, yayılıcı bitki türlerinin havaya kaldırıp biçimlenmesine ve şekillenmesine kolaylık sağlar, yeni sürgünü etkiler.

Başakşehir Çim Havalandırma

Havalandırma: Bu yapılacak olan işlem de oldukça ağır bir işlemdir. Yine senede bir kere yapılmalıdır. Havalandırma işlemi özellikler drenajı kötü olan ve çok sıkışık zeminli çim alanları içi çok faydalıdır. Çim alanının büyüklüğüne göre özel makineler ile yapılabileceği gibi dirgin ile de yapılabilir. Çim alanını havalandırmanın yararları; kök havalanmasını sağlar, bahçe drenajını iyileştirir, yeni kök gelişimini etkiler, aşırı sıcaklılarda oluşabilecek kuraklığa dayanıklılığı üst seviyeye getirir. Çim ekme şirketi olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eyüp Çim EkmeEyüp Çim Ekme

İçindekiler1 Eyüp Çim Ekme1.1 Çim nasıl ekilmelidir?1.1.1 Çim Ekimi Yapanlar Eyüpsultan Eyüp Çim Ekme Gübreleme işlemi yapıldıktan hemen sonra çim alanının sulanması gerekmektedir. Fosforlu gübreler çim bitkisinin kök gelişimi arttırır.

Çim Ekme BakırköyÇim Ekme Bakırköy

İçindekiler1 Çim Ekme Bakırköy1.1 Çim bakımı Bakırköy Çim Ekme Bakırköy Çim alanında yosun oluşması toprağın beslenmesinden ziyade fazla ve kısa çim biçilmesinden kirecin az olmasından, çim alanının drenajının kötü yapılmış

Pendik Çim EkimiPendik Çim Ekimi

İçindekiler1 Pendik Çim Ekimi2 Çim Ekimi Pendik Pendik Çim Ekimi Çim alanlarındaki yabancı otlar çimin gelişmesi için gerekli olan besin maddelerini, nemi ve ışığı emerek çimin gelişmesini ve yaşamasına engel