Ateş Çiçeği Dikimi Nasıl Yapılır?

Ateş Çiçeği

Ateş Çiçeği Brrezailya’ya tetişmektedir. Yani Ana vatanı Brezilya diyebiliriz. Renginden dolayı bu ismi aldıüı sanılmaktadır. Ateş Çiçeği Ballıbabagiller familyasına ait bir çiçek türüdür. Doğal olarak dağların yükseklerinde sıcaklığın biraz bol olduğu yerlerde çokiyi yetiştiği bilinmektedir. Ateş çiçeği boyları aşağı yukarı bir metre olabilir.

Bahçe Düzenlemede Ateş Çiçeği

Ateş Çiçekleri bahçe peyzaj alanlarında sıklıkla görülen bir türdür. Özellikle bahçelerin yol kenarlarında tercih edilmektedir. Avrupa’da bahçecilik alanında halen çok pobüler bir bitki türüdür. Ateş Çiçeği bitki türünün yabani olarak büyüme boyu 2 ile 8 metre arasında olmaktadır. Bodur Sizzler ve Salsa seleksiyonları özellikle bahçelerde çok sık tercih edilmektedir. Peyzaj ve bahçe bakımları yaparken Ateş Çiçeği’de kullanmaktayız. Müşterilerin tercihlerine göre Ateş Çiçekleri ile de süsleme yapılmaktadır.

Ateş Çiçeği Nasıl Yetişir

Ateş Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Ateş çiçeği yetiştirmek istiyorsanız bilmeniz gereken ilk kural 3 – 4 günde bir sulama yapmaktır. Bulunduğunuz alanda güneşi en fazla görecek bir yeri tercih etmeniz çok önemlidir. Güneşi ne kadar fazla alırsa o kadar gür ve güzel açar. Birden fazla ateş çiçeğinin dikimini yapmak için aralarında 30 – 35 cm bir mesefa bırakmanız faydalı olacaktır.

Ateş Çiçeği Hakkında Kısa Bilgiler

  • Ana Vatanı: Brezilya
  • Doğal Ortamda Boyları: 8 Metre
  • Yetişme Alanı: Güneşin bol olduğu yerler
  • Nerelerde Kullanılır: Bodur türleri bahçelerde tercih edilir.
  • Sulama: 4 günde bir sulanır