İstanbul çim biçme firmaları

İstanbul çim biçme firmaları

Tunahun olarak İstanbul içi çim biçme işlerinizi işini bilen profesyonel bir ekip ile yapmaktayız. Çim biçme işleriniz için bizi arayarak fiyat alabilirsiniz. Çim biçme tecrübeli ekipler ile yapılmaktadır. Bahçe düzenleme ve çim biçme işlerine profesyonel çözümler sunulmaktadır. Çim biçme İstanbul içi en iyi hizmetler verilir.

Çim biçme nasıl yapılır?

Çim gerek görsel olarak estetik bir görünüm oluşturmakta ve gerekse güneş ışınlarını emerek gözlerin güneş ışınlarından etkilenmesini azaltmakta, tozları engellemekte, temiz bir ortam sağlamaktadır. Çim bitkilerindeki yapraklar koyu yeşilden gri yeşile kadar çeşitli tonlardadır. Çim bitkisindeki aranan en uygun renk ise taze yeşil renktir. Bu rengin yaz ve kış korunması tercih sebebidir Ancak yazlık gibi bazı yerlerde kullanılan çim türlerinde kışın sararmalar sakınca yaratmaz. Çim alanlarının homojen ve düzgün görünüme sahip olması sık biçimle sağlanabilir. Seçilecek çim bitkilerinin sık biçime dayanıklı olması istenir. Hem dikine hem de enine yayılma özelliği olmalıdır. Kuraklığa dayanıklı olması istenir

Çim biçme İstanbul

Çim alanlarda ince, dar ve narin yapraklı çim tür ve çeşitleri istenir. Kaba, kalın yapraklı türler güzel görünüş vermezler. Çim hastalıklara dayanıklı olmalıdır. Çim sulama ekimden sonra hemen sulama işi genellikle sabah erken ve akşam geç saatlerde olmak üzere günde 2 defa yapılmalıdır. Sık ve kısa aralıklarla biçilen çimlerin su ihtiyacı daha yüksektir. Ayrıca biçilen çim vegetatif gelişme göstereceğinde su isteği fazlalaşır.