05326651619

Pendik Çim Ekimi

Pendik Çim Ekimi

Çim alanlarındaki yabancı otlar çimin gelişmesi için gerekli olan besin maddelerini, nemi ve ışığı emerek çimin gelişmesini ve yaşamasına engel olmaktadır. Çim alanında çim oluştuktan sonra büyüyen geniş yapraklı yabancı otları ortadan kaldırmak için yabancı ot ilaçları kullanılmalıdır. Yabancı ot ilacı kullanırken havanın rüzgarsız olması ve çim alanında sulama işleminin bir gün yapılmaması gerekmektedir. Yabancı ot mücadelesi üç ana yöntemde ele alınmalıdır.

Çim Ekimi Pendik

Koruma önlemleri ile mücadele: Bu yöntemde ekim yapılmadan önce toprak çok iyi bir şekilde hazır hal getirilmelidir. Toprak fumigasyonu çok yıllık yabancı ot türlerinin artıklarının temizlenmesi sertifikalı tohumların kullanılması ve çim ekimi gerçekleştirilmeyecek bölgelerde toprak işleminin yapılması yabancı ot problemini büyük ölçüde düşürür. Fiziki mücadele yöntemi: Çimlerin bulunduğu bölgede yabancı otların el veya farklı aletlere ile sökülmesi esasına dayanan bir mücadele yöntemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Büyükçekmece Çim EkimiBüyükçekmece Çim Ekimi

İçindekiler1 Büyükçekmece Çim Ekimi1.1 Büyükçekmece Çim Ekme Büyükçekmece Çim Ekimi Çim alanlarının yapımında kullanılan çim türleri Çim alanları oluşturulurken kullanılan çim türleri 3 farklı grupta toplanırlar. Bunlar buğdaygil, baklagil ve

Güngören Çim EkmeGüngören Çim Ekme

İçindekiler1 Güngören Çim Ekme1.1 Çim Eken Firmalar Güngören1.1.1 ÇİM EKME İŞİ GÜNGÖREN Güngören Çim Ekme Çim ekimine hazırlanmış olan toprak tabakasının üzerine 1 metrekareye 40-50 gr oranında çim ekilebilir. Ekimi

Eyüp Çim EkmeEyüp Çim Ekme

İçindekiler1 Eyüp Çim Ekme1.1 Çim nasıl ekilmelidir?1.1.1 Çim Ekimi Yapanlar Eyüpsultan Eyüp Çim Ekme Gübreleme işlemi yapıldıktan hemen sonra çim alanının sulanması gerekmektedir. Fosforlu gübreler çim bitkisinin kök gelişimi arttırır.