İstanbul Peyzaj Firmaları

Peyzaj firması İstanbul

Peyzaj tasarımında kullanılan elemanlar Peyzaj tasarımı yapılacağı zaman kullanılacak olan elemanlar değişik sınıflara ayrılarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Bunlar doğal elemanlar ve yapay elemanlar olarak iki ayrı sınıfa ayrılabilirler. Bunların ilki doğal elemanlardır doğal elemanlarda arazi biçimleri, su, bitkilendirme, bitkilerin işlevleri, olarak ayrılmaktadırlar.  Bunların her birini ayrı ayrı olarak sınıflandırmak ve açıklamak konuyu detaylı bir şekilde anlamanız için daha uygun bir yöntemdir.

İstanbul Peyzaj Şirketleri

Peyzaj tasarımı yapılacağı zaman özellikle engebeli araziler söz konusu olduğunda arazi durumları peyzaj tasarımında en çok öne çıkan faktördür. Peyzaj tasarımına yön veren ana faktör olmaktadırlar. Peyzaj tasarımcısı mevcut araziyi belli bir sınırlar dahilinde değiştirerek farklı düzenlemeler meydana getirebilir. Fakat bu yapılacak olan müdahalenin belli bir ölçüde olması gereklidir.

İstanbul’da peyzaj işi yapanlar

Arazinin doğal yapısını bozmadan düzenleme yapılmalıdır. Bundan farklı şekilde yapılacak olan işlemler arazinin doğal yapısını ve görüntüsünün yok olmasına sebep olabilir. Doğal ya da düzenlenmiş olan arazi biçimleri çok farklı amaçlarla kullanılmaya uygundur. Örnek vermek gerekir ise arazi seviye farkları dolaşım türlerini veya arazi kullanımlarını ayırabilir. Arazide bulunan küçük bir hendek görüş ve etki alanını etkilemeden fiziksel bir engel sağlayabilir. Arazinin içerisinde bulunan tepe rüzgar açısından korunma işine yarayabilir. Peyzaj firması olarak sizlere birinci sınıf hizmet sunmaktayız.

Peyzaj Firmaları

Tarih boyunca su insan hayatının temel elemanlarının başında olmuştur. Yaşam bölgeleri sürekli olarak göl nehir veya herhangi bir tür akarsu etrafında şekillenmiştir. Bundan dolayı da peyzaj tasarımında en etkili elemanların başında gelmektedir. Peyzaj tasarımında suyun etki ve işlemlerini şu şekilde sıralayabiliriz. Sulama, içme, temizlik, savunma, taşıma, dinlenme ve eğlenme olarak sınıflandırılabilir. İstanbul peyzaj şirketi düzenleme ve bahçe tasarımları. Peyzaj şirketi olarak her türlü peyzaj ve bahçe uygulamaları alanında sizlere hizmet sunmaktayız.

İstanbul’da Peyzaj Şirketi olarak size bahçe ve açık alanlar için iyi projeler sunmaktayız. Alanınıza göre farklı teklifler veya sizin planınıza uygun tasarımlar ile en iyi hizmeti sunmaktayız.

Peyzaj Uygulama Firması

Yeşil alan yapılacağı bölgede istek ve taleplere göre değiştirilmesi gerek farklı alanlar bulunabilir. Arazi tesviyesi yapılacağı zaman ilk dikkat edilecek husus drenaj sistemidir. Tesviye yapılacağı zaman arazini doğal durumunu değiştirmek gerekebilir. Bu amaç doğrultusunda yeşil alan düzenlemesi yapılacak alan içindeki toprağın kazılması, doldurulması ve istek ve talebe göre düzenlenmesi işlemidir. Yeşil alan tesviyesi yapılacağı zaman arazinin boyutuna ve yapılacak işleme göre değişik araçlar kullanılabilir. İstanbul Peyzaj Firmaları