Esenyurt Bahçe Peyzaj düzenleme

Esenyurt Peyzaj düzenleme & Tasarım

Peyzaj ve bahçe düzenlemede bitkilerin önemi Ağaç, çalı, çimen gibi bitkilerle arazi biçimlerindeki karakterin ortaya çıkarılması daha güçlü olarak belirlenmesi sağlana bilir. Örnek vermek gerekir ise bitkilerin kullanımıyla istenen arazi biçimleri abartılabilir manzara ya da binalar çerçevelenebilir. Tepeler ya da vadiler tanımlanabilir.

Bahçe tasarımı için neler yapılır

Ağaçların ya da çalıların şu tip işlevleri olabilir. Yapıları çevreleri ve birbirleriyle bağdaştırma dış mekanları bağlama. Sınır ve alanları tanımlama vurgulama ya da ayrıştırma. Dolaşım açısından araç trafiğini ayırma yaya trafiğini yönlendirme, trafikten korunmak üzere fiziksel engel oluşturma, doğrusal aksları, köşe ya da birleşim noktalarını vurgulama. Çevredeki bina gibi elemanları gövdeden dallara dallardan saplara, yapraklara taşıyan ölçek atlaması ile insan ölçeğine getirme. Görsel engellemeler oluşturarak mahremiyeti sağlama, istenmeyen görüntüleri kapatma ve örtme. Peyzaj düzenleme işleri için bizi arayabilirsiniz.

Esenyurt Peyzaj

Dış mekan meydana getirme tavan etkisi vererek çeşitli ve farklı alanları birbirinden ayırarak ya da çevreleyerek bu dış mekanlara kimlik kazandırma. Seviye farklılıklarını belirleme eğimleri vurgulama. Görüş açılarını yönlendirerek Vistalar meydana getirme, görüş açısını bir nesne ya da binaya doğru veya onlardan uzağa çekme. Rüzgar dan, tozdan, aşırı güneşten ve eğer yeterli yoğunlukta kullanılırsa gürültüden koruma. Alt-iklim kontrolü sağlama. Güzel ve hoş koku verme. Biçim doku ve renk aracılığı ile bir bina, yer kaplaması veya su yüzeyi ile uyum ya da tezat farklılık oluşturma. Önemli bir peyzaj malzemesini öne çıkarma. Yağmur suyunun hızla yere düşerek zarar vermesini engelleme. Erozyon kontrolü sağlama. Peyzaj tasarım firması Esenyurt