Çim alanının temizliği

Çim alanının temizliği

Çim alanının kullanımı esnasında alana atılan çöplerden ve yabancı maddelerden dolayı yeşil alanın temizliği belli periyotlarda düzenli olarak yapılmalıdır. Çim alanının temizliği tırmık yardımı ile çime zarar vermeden dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Çim Alanlarında Bakım

Çim alanın sulama insanların üzerine basması gibi nedenlerden dolayı topraklarda sıkışma meydana gelir ve sıkışan toprağın havalandırılması yapılan sulama nedeni ile oluşan kaymak tabakasının kırılması çim bitkisi dibindeki yabani otların uzaklaştırılması ve giderilmesi üst toprağın kırıntı bünyeye kavuşturulması için belli bir düzende bitki dipleri çapalanmalıdır.

Çimleri zararlılardan temizleme

Çim alanında çapalanma işleminin düzenli bir şekilde yapılması çimin daha sağlıklı ve hızlı büyümesini sağlar. Çapalama işlemi yapılan bitkilerde çimin su tutma kapasitesini arttırmak amacıyla çim bitkilerinin dibine çapalama işlemi sırasında çanak açılması faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beylikdüzü Çim BiçmeBeylikdüzü Çim Biçme

İçindekiler1 Beylikdüzü Çim Biçimi1.1 Çim Kesme Firması Beylikdüzü1.1.1 Çim Bakımı Beylikdüzü Beylikdüzü Çim Biçimi Evin bahçesi, villa önleri, site sosyal alanları, okul, kolej, hastane veya özel mülklerinizde bulunan uzamış çimlerin