Çim alanının temizliği

Çim alanının temizliği

Çim alanının kullanımı esnasında alana atılan çöplerden ve yabancı maddelerden dolayı yeşil alanın temizliği belli periyotlarda düzenli olarak yapılmalıdır. Çim alanının temizliği tırmık yardımı ile çime zarar vermeden dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Çim Alanlarında Bakım

Çim alanın sulama insanların üzerine basması gibi nedenlerden dolayı topraklarda sıkışma meydana gelir ve sıkışan toprağın havalandırılması yapılan sulama nedeni ile oluşan kaymak tabakasının kırılması çim bitkisi dibindeki yabani otların uzaklaştırılması ve giderilmesi üst toprağın kırıntı bünyeye kavuşturulması için belli bir düzende bitki dipleri çapalanmalıdır.

Çimleri zararlılardan temizleme

Çim alanında çapalanma işleminin düzenli bir şekilde yapılması çimin daha sağlıklı ve hızlı büyümesini sağlar. Çapalama işlemi yapılan bitkilerde çimin su tutma kapasitesini arttırmak amacıyla çim bitkilerinin dibine çapalama işlemi sırasında çanak açılması faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ataşehir Çim BiçmeAtaşehir Çim Biçme

İçindekiler1 Çim Biçme Ataşehir1.1 Çim Biçen Firmalar Ataşehir1.1.1 Çim Biçme Hizmeti Çim Biçme Ataşehir Ataşehir ilçesinde Bahçe çim biçme işleriniz için size hizmet sunmaktayız. Bahçe düzenleme ve çim biçme alanında

Çekmeköy Çim BiçmeÇekmeköy Çim Biçme

İçindekiler1 Çekmeköy Çim Biçme Hizmeti1.1 Çekmeköy Çim Bakımı Ve Çim Biçimi1.1.1 Çekmeköy Çim Biçme Şirketleri Çekmeköy Çim Biçme Hizmeti Çekmeköy’de Bahçe ve Parklarda çim biçimi hizmeti için size hizmet vermekteyiz.