05326651619

Bahçede yabani ot temizliği nasıl yapılır?

Bahar aylarında özellikle dikkat edilecek bir durumdur yabani otlardan kurtulmak. Yabani otların temizliği ile alakalı çeşitli işlemler yaparak kurtulma şansınız var. Oldukça dikkatli yapacağınız bazı yönetmleri sizlere sunmak istiyoruz. Bahçelerde yapani otların temizlenmesi ve bahçenin sağlıklı bir hal alması için şu yçntemleri kullanabilirsiniz.

Bahçede yabani ot temizliği nasıl yapılır
  • Elle Bahçe Temizliği

Ellelerinize inşaat eldiveni tarzında bir eldiven takarak, yabani bitkileri kökünden sökünüz. Burada dikkatedeceğiniz en önemli yöntem yabani bitkilerin tamamını bulup ortadan kaldırmaktır. Bu son derece sağlıklı bir yöntem olacaktır. Elle bahçelerde zararlı ot ve bitki temizleme bu şekilde yapılmakatdır.

  • Biçme & Çapalama

Bahçelerinizde oluşan yabani otları tamamen açmadan önce biçme – çapalama yöntemi ile temizleyebilirsiniz. Çapalayarak yabani ot temizliği yapmak çok etkili bir yöntemdir. Bahçelerinizi biçme ve çapalama yöntemi ile zararlı otlardan temizleyerek bahara hazır bir duruma getirebilirsiniz.

  • Yakma Yöntemi

Bu yöntemi kesinlikle tavsiye etmiyoyuz. Bazıları önersede bu anız yakma sistemini kesinlikle yapmayınız. Bu yöntem bahçenize ve toprağa dahi bitkilere çok zarar vermektedir. Bu yöntemi uygulamanız tavsiye edilmez.

  • Sirke İle Yabani Ot Temizliği

Evde bulunan doğal sirkeler ile yabani ot temizliği yapabilirsiniz. Sirke yöntemi ile yapacağınız yabani ot temizliği etkili bir yötemdir. Sirkeyi bir püskürme yaban plastik bir madde ile zararlı otlara uygulayınız. Bütün zararlı otlara uygulanan bu sistem bahçenizi zararlılardan temizlemede yararlı olacaktır.

  • Malçlama Yöntemi İle Bahçe Temizliği

Bahçelerdeki bitkilerin sağlıklı olarak büyümesi için bazen toprağın üstünün kapatılması gerekmektedir. Malçlama Nedir? Toprakların üzerleri mevsime uygun olarak örtülerek toprak ve bitkiler korunma altına alınmaktadır. Bunu doğal malzemelerle yapabilir veya sentetik malzemelerlede yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üsküdar Bahçe BakımıÜsküdar Bahçe Bakımı

İçindekiler1 Üsküdar Bahçe Bakımı Yapanlar1.1 Üsküdar Bahçe Düzenleme Şirketleri1.1.1 Üsküdar Peyzaj Bahçe Düzenleme Üsküdar Bahçe Bakımı Yapanlar Üsküdar’da bahçe tasarımları yapıyoruz. Bahçe bakımı, düzenleme ve yeniden bahçe peyzaj uygulama işlerinizi

Bahçe Bakımı BakırköyBahçe Bakımı Bakırköy

İçindekiler1 Bahçe Bakımı Yapan Firma Bakırköy1.1 Bakırköy Bahçe Peyzaj Uygulama1.1.1 Bakırköy Peyzaj Firması1.1.1.1 sonbaharda bahçe bakımı nasıl olmalı Bahçe Bakımı Yapan Firma Bakırköy Bakırköy ilçesinde bahçe bakımı ile alakalı hizmet almak isteyen