Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılır?

tunahun 

Bahçe İlaçlama Yapma

Bahçe ilaçlama işinde önemli olan zararlı böceklerin ortadan kaldırılmasıdır. Bahçe ilaçlamada yapılırken böceklerin bitkilere daha sonra gelmesi önlenmektedir. Bahçe ilaçlama ile ev ilaçlama aynı şekilde yapılmaz. Biz sadece bahçe ilaçlama yapmaktayız. Bahçelerinizde, bahçe bitkilerinde, ağaçlarda veya çimlerde zararlılar var ise bu alanları ilaçlayarak zararlılarla mücadele hizmeti sunuyoruz. Bahçe ilaçlamanın hassasiyeti son yıllarda daha çok anlaşılmaya başlanmıştır. Çünkü artık bir çok sitede ve özel villaların çevresinde yeşil alan kurulmaya başlanmıştır bu sebepten ilaçlama ve zararlılardan kurtulma çalışması yapılmaktadır.

Bahçe İlaçlamada Nelere Dikkat Edilir?

Bahçe ilaçlama yapılırken ilacın seçimi çok önemlidir. İlaç sadece böcekleri püskürtmek için yapılmalıdır. Bahçeye vurduğumuz ilaçlar; kuşlara, hayvanlara ve insanlara kesinlikle bir zarar vermemelidir. Bahçe ilaçlama yapılırken birinci kural ilacın doğru seçilmesidir.

Bahçe İlaçlama Servis Hizmetleri

Bahçe İlaçlama

Bahçe ilaçlamada ilacı yapan elemanımızda iş güvenliği ile ilgili bütün önlemler alınır. Bahçe ilaçlama sırasında ilaçayan kişinin yanında başka personel veya site çalışanları olmaz. İlaçların kimyasal değeri iyi ayarlanır, yapılan ilaçlama sonrası kuşlar, hayvanlar ve insanlar zarar görmez. Ağaçları ilaçlama yaparken kuşların ağaçlardan uçması için gerekli önlemler alınır. Yaptığımız ilaçlama çiçeklere ve ağaçlara kesinlikle zarar vermez. Bahçe alanları ilaçlama yapılırken evde yapılan ilaçlar kullanılmaz. Yaptığımız ilaçlamada kullandığımız ilaç tarımsal ilaçlama alanında kullanılan ilaçlardan seçilmektedir. Devletimizin satılmasını uygun gördüğü en iyi ilaçlar kullanılmaktadır.

Bahçe İlaçlama Hangi Aylarda Yapılır?

Bahçe ilaçlama zamanı; ilkbahar, sonbahar ve yaz aylarında yapılır. Rüzgarlı habalarda bahçe ilaçlama yapılmaz. Yağmurdan önce ve yağmurdan sonra bahçe ilaçlama yapılmaz. Bu havalarda bahçe ilaçlama yağılırsa toprağa ve toprak altında yaşayan canlıların ölümüne sebebiyet verir; bu zamanda bahçe ilaçlama çok zararlıdır. Bahçenizde zararlı organizma görüldüğü zaman ilaçlama yapılmalıdır. İlaçlama yaparken bitkilerin ve ağaçların her tarafı atlamadan ilaçlanmalıdır. Eğer ilaçlamada buna dikkat edilmezse bitkinin bir tarafında özen zararlılar diğer tarafında yaşamaya devam eder.

En iyi bahçe ilaçlama yöntemi

Zararlılarla mücadele kamsamında yani bahçe ilaçlamada en etkili yöntem en iyi bahçe ilaçlama ilacı kullanmak ve ilaçlama yapacak kişinin deneyimli olmasıdır. Biz bahçe ilaçlama, ağaç ilaçlama, meyve ağaçları ilaçlama yapılırken en iyi marka olan ilaçları kullanmaktayız.

Recommended Posts

Erguvan Ağacı Özellikleri ve Kokusu

Erguvan Ağacı, Erguvan Ağacı dokuz – on metre yüksekliğine kadar boy atabilen, baklagiller familyasından olan ve kokusu güzel olan bir ağaç türüdür. Yeni yetişen Erguvan ağacının rengi kırmızı ve mor ilen yetişkinliğe adım attığı sıralarda yeşil – mavi renkte olabilir. Erguvan’ın çiçek boyları 2 cm civarındadır. Erguvan ağır olmayan bütün topraklarda yetişe bilen ender bitki […]

tunahun 

Türkiye’de Yetişen Gül Çeşitleri

Türkiye’de yetişen gül çeşitleri nelerdir? Türkiye’de yetişen güller çeşitli alanlarda kullanılır. Gül suyu, gül yağı ve çeşitli kimyasal ürünlerde yan madde olarak oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Türkiye’de yetişen güller Peki Türkiye’de biline gül isimleri nelerdir size bu konuda kısa bir bilgi vermeye çalışacağız. Özellikle kırmızı, beyaz ve pembe çeşitleri ile çok güzel kokan gül […]

tunahun 

Bonsai Ağaçlarının Özellikleri

Bonsai bir süs bitkisi veya çiçek değil, bir yetiştirme sanatıdır. İlk olarak Çin’de ortaya çıktı ve kelime oyunu olarak biliniyor. Bonsai ağaçları minyatür olmalarına rağmen çevremizde gördüğümüz ağaçlardan hiçbir farkları yoktur. Özenle seçilmiş dallar, dikkatli budama ve yetiştirme sayesinde minyatür bir ağaç görünümüne sahiptir. Işık gereksinimi, Bonsai parlak çevreyi sever; ancak doğrudan güneş ışığına maruz […]

tunahun 

Leave A Comment