Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılır?

tunahun 

Bahçe İlaçlama Yapma

Bahçe ilaçlama işinde önemli olan zararlı böceklerin ortadan kaldırılmasıdır. Bahçe ilaçlamada yapılırken böceklerin bitkilere daha sonra gelmesi önlenmektedir. Bahçe ilaçlama ile ev ilaçlama aynı şekilde yapılmaz. Biz sadece bahçe ilaçlama yapmaktayız. Bahçelerinizde, bahçe bitkilerinde, ağaçlarda veya çimlerde zararlılar var ise bu alanları ilaçlayarak zararlılarla mücadele hizmeti sunuyoruz. Bahçe ilaçlamanın hassasiyeti son yıllarda daha çok anlaşılmaya başlanmıştır. Çünkü artık bir çok sitede ve özel villaların çevresinde yeşil alan kurulmaya başlanmıştır bu sebepten ilaçlama ve zararlılardan kurtulma çalışması yapılmaktadır.

Bahçe İlaçlamada Nelere Dikkat Edilir?

Bahçe ilaçlama yapılırken ilacın seçimi çok önemlidir. İlaç sadece böcekleri püskürtmek için yapılmalıdır. Bahçeye vurduğumuz ilaçlar; kuşlara, hayvanlara ve insanlara kesinlikle bir zarar vermemelidir. Bahçe ilaçlama yapılırken birinci kural ilacın doğru seçilmesidir.

Bahçe İlaçlama Servis Hizmetleri

Bahçe İlaçlama

Bahçe ilaçlamada ilacı yapan elemanımızda iş güvenliği ile ilgili bütün önlemler alınır. Bahçe ilaçlama sırasında ilaçayan kişinin yanında başka personel veya site çalışanları olmaz. İlaçların kimyasal değeri iyi ayarlanır, yapılan ilaçlama sonrası kuşlar, hayvanlar ve insanlar zarar görmez. Ağaçları ilaçlama yaparken kuşların ağaçlardan uçması için gerekli önlemler alınır. Yaptığımız ilaçlama çiçeklere ve ağaçlara kesinlikle zarar vermez. Bahçe alanları ilaçlama yapılırken evde yapılan ilaçlar kullanılmaz. Yaptığımız ilaçlamada kullandığımız ilaç tarımsal ilaçlama alanında kullanılan ilaçlardan seçilmektedir. Devletimizin satılmasını uygun gördüğü en iyi ilaçlar kullanılmaktadır.

Bahçe İlaçlama Hangi Aylarda Yapılır?

Bahçe ilaçlama zamanı; ilkbahar, sonbahar ve yaz aylarında yapılır. Rüzgarlı habalarda bahçe ilaçlama yapılmaz. Yağmurdan önce ve yağmurdan sonra bahçe ilaçlama yapılmaz. Bu havalarda bahçe ilaçlama yağılırsa toprağa ve toprak altında yaşayan canlıların ölümüne sebebiyet verir; bu zamanda bahçe ilaçlama çok zararlıdır. Bahçenizde zararlı organizma görüldüğü zaman ilaçlama yapılmalıdır. İlaçlama yaparken bitkilerin ve ağaçların her tarafı atlamadan ilaçlanmalıdır. Eğer ilaçlamada buna dikkat edilmezse bitkinin bir tarafında özen zararlılar diğer tarafında yaşamaya devam eder.

En iyi bahçe ilaçlama yöntemi

Zararlılarla mücadele kamsamında yani bahçe ilaçlamada en etkili yöntem en iyi bahçe ilaçlama ilacı kullanmak ve ilaçlama yapacak kişinin deneyimli olmasıdır. Biz bahçe ilaçlama, ağaç ilaçlama, meyve ağaçları ilaçlama yapılırken en iyi marka olan ilaçları kullanmaktayız.

Recommended Posts

Kayın ağacı resimleri, Kayın ağacı özellikleri

Kayın ağacı nerelerde yetişmektedir? Kayın ağacı mobilya sektöründe, parke sektöründe ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Ormanlarımızı koruyalım. Gelecek nesillere iyi bir orman ve gür ağaçlar bırakalım. Kayın ağacı, kayıngiller (Fagaceae) familyasından, Fagus cinsine ait, geniş yapraklı ve çoğunlukla büyük boyutlarda olan bir ağaç türüdür. Kayın ağacı, genellikle dikine büyüyen bir gövdeye ve düzgün, düz dallara sahiptir. Yaprakları, […]

tunahun 

Servi Ağacı nerelerde yetişir?

Servi Ağacı hakkında bilgi, Her dem yeşil ağaç veya çalı formunda bulunan servilerin 20 türü ve bu türlerin çeşitli taksonları vardır. Uygun iklim koşullarının bulunduğu yerlerde rutubetli saf kum topraklardan, hafif ve ya ağır balçık veya kurak, kireçli topraklara kadar değişik özellikte ki topraklarda yetişebilir.Tüm serviler park, bahçe, koruyucu şerit ve canlı çit ağaçları olarak […]

tunahun 

Gövdesiz bitkiler nelerdir?

Gövdesiz diye adlandırılan bitki türleri mevcuttur. Gövdesiz bitkileri 5 bölüme ayırabiliriz. Genel olarak yabancı litaratürde Thallophyta olarak bilinir. GÖVDESİZ BİTKİLERİN İSİMLERİ (Thallophyta) Gövdesiz bitkiler, toprak seviyesine yakın bir şekilde gelişen veya hiç gövde olmayan bitkilerdir. Bu bitkiler genellikle rozet şeklindeki yaprakları ile dikkat çekerler. İşte gövdesiz bitkilere örnekler: Bu bitkiler, gövdesiz olmalarına rağmen genellikle özel […]

tunahun 

Leave A Comment