Bahçe bakım yapan firma Kadıköy

Bahçe bakım Kadıköy

Kadıköy bahçe düzenleme, Kadıköy bahçe bakımı, Kadıköy çim ekimi, Kadıköy peyzaj uygulama firması, Kadıköy çiçek dikimi, Kadıköy ağaç budama işleri, Kadıköy rulo çim serme, Kadıköy bitki budama, Kadıköy bahçe ilaçlama

Bahçe bakım Kadıköy

Kadıköy Çim serme firması

Çim alanı oluşturmak için bir bölge belirlediğinizde çim tohumlarını hazırlarken tohumları iyice karıştırın. Ekecek olduğunuz tohumların yarısı bir yöne geriye kalan diğer yarısını ise diğer yöne doğru yürüyerek serpin. Bir geçtiğiniz yerden birdaha geçmemek için mutlaka ekim yapılacak çim alanını parsellere bölün. Çim ekilecek olan alanın kenar bölgelerine orta bölgelerden daha fazla tohum atarak çim alanının sınırlarını iyice belirginleştirin.

Bahçe Bakımı Hizmetleri Bahçıvan

Tırmık yardımı ile ekimi gerçekleştirilen tohumların üstüne hafifçe toprakla kapatın. Bu kapatma işlemi 1 cm’den az olmalıdır. Bu işlemi gerçekleştirirken tohumları bir araya toplamamaya özen gösterin. Ekimi gerçekleştirilen tohumların üstünü ince elenmiş bir toprakla kapatın. Ekimi gerçekleştirilen çim tohumlarını toprakla tam temas edebilmesi için kuru olan toprak zemini silindirler yardımı ile iyice sıkıştırın. Kuraklık dönemlerinde hafif yağmurlama ile sulama işlemi gerçekleştirerek toprağı 5cm derinliğe ulaşacak şekilde nemli tutun. Çim ekiminde dikkat edilmesi gereken hususlar bunlardır. Daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.