Peyzaj firması İstanbul

Peyzaj tasarımında kullanılan elemanlar Peyzaj tasarımı yapılacağı zaman kullanılacak olan elemanlar değişik sınıflara ayrılarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Bunlar doğal elemanlar ve yapay elemanlar olarak iki ayrı sınıfa ayrılabilirler. Bunların ilki doğal elemanlardır doğal elemanlarda arazi biçimleri, su, bitkilendirme, bitkilerin işlevleri, olarak ayrılmaktadırlar.  Bunların her birini ayrı ayrı olarak sınıflandırmak ve açıklamak konuyu detaylı bir şekilde anlamanız için daha uygun bir yöntemdir.

Peyzaj Düzenlemede Arazi biçimleri

Peyzaj tasarımı yapılacağı zaman özellikle engebeli araziler söz konusu olduğunda arazi durumları peyzaj tasarımında en çok öne çıkan faktördür. Peyzaj tasarımına yön veren ana faktör olmaktadırlar. Peyzaj tasarımcısı mevcut araziyi belli bir sınırlar dahilinde değiştirerek farklı düzenlemeler meydana getirebilir. Fakat bu yapılacak olan müdahalenin belli bir ölçüde olması gereklidir.

Doğal yapıyı bozmadan peyzaj düzenleme

Arazinin doğal yapısını bozmadan düzenleme yapılmalıdır. Bundan farklı şekilde yapılacak olan işlemler arazinin doğal yapısını ve görüntüsünün yok olmasına sebep olabilir. Doğal ya da düzenlenmiş olan arazi biçimleri çok farklı amaçlarla kullanılmaya uygundur. Örnek vermek gerekir ise arazi seviye farkları dolaşım türlerini veya arazi kullanımlarını ayırabilir. Arazide bulunan küçük bir hendek görüş ve etki alanını etkilemeden fiziksel bir engel sağlayabilir. Arazinin içerisinde bulunan tepe rüzgar açısından korunma işine yarayabilir. Peyzaj firması olarak sizlere birinci sınıf hizmet sunmaktayız.

Peyzaj tasarımında kullanılan elemanlardan su

Tarih boyunca su insan hayatının temel elemanlarının başında olmuştur. Yaşam bölgeleri sürekli olarak göl nehir veya herhangi bir tür akarsu etrafında şekillenmiştir. Bundan dolayı da peyzaj tasarımında en etkili elemanların başında gelmektedir. Peyzaj tasarımında suyun etki ve işlemlerini şu şekilde sıralayabiliriz. Sulama, içme, temizlik, savunma, taşıma, dinlenme ve eğlenme olarak sınıflandırılabilir. İstanbul peyzaj düzenleme ve bahçe tasarımları.

İstanbul’da Peyzaj Şirketi olarak size bahçe ve açık alanlar için iyi projeler sunmaktayız. Alanınıza göre farklı teklifler veya sizin planınıza uygun tasarımlar ile en iyi hizmeti sunmaktayız.

Etiketler: , , , ,
Share

Comment: (1)

commenter
Serdar

Mayıs 25, 2019 |

İstanbul Üsküdar’da 20 metrekare bir bahçe işimiz var. Yapabilirmiyiz Arayabilirmisiniz.

leave a comment

You must be logged in to post a comment.